pro-cycling.org
4 miesiące do Karpackiego Wyścigu Kurierów
napisał: Martyna M. Kobylińska (2015-12-30 00:17:37/przeczytano 1802 razy).

Na cztery miesiące, które pozostały do startu „Karpackiego”, możemy z radością ogłosić, że potwierdziliśmy już udział pierwszej grupy drużyn, które wystartują w wyścigu. Oczywiście jest to grupa pierwsza i nieostatnia, a dalsze zgłoszenia przyjmuje i rozważa w imieniu zespołu organizatorów - Marek Kosicki - dyrektor ds. sportowych „Kurierów”.

Kto będzie?

Oczywiście wspaniali, radośni i mocni „pomarańczowi” chłopcy z holenderskiego Cyclingteam JO PIELS, którzy niemal zdominowali ostatnie trzy edycje KWK, a w 2015 wygrali zarówno klasyfikację indywidualną (Tim Ariesen), jak i drużynową.

W grupie naszych stałych uczestników wyścigu są już: LOTTO SOUDAL U23 oraz COLOR CODE – AQUALITY PROTECT (Belgia), LKT TEAM BRANDENBURG (Niemcy), TEAM FIXIT.NO (Norwegia) i FAVORIT BRNO (Czechy).

Przyjedzie ponownie austriacki TIROL Cycling Team, w którego barwach Gregor Muehlberger wygrał cały nasz wyścig w 2014 roku.

Starzy znajomi w nowych trykotach, to także KLEIN CONSTANTIA (ostatnio AWT Greeenway)... A Klein Constantia, to renomowane wino z Republiki Południowej Afryki, które powstaje w winiarni należącej - jakby inaczej - do doskonale znanego w kolarskim świecie Zenka Bakali.

Z narodowych reprezentacji, które od lat są obecne na „Kurierach”, mamy potwierdzony udział BIAŁORUSI.

A nowości?

Po raz pierwszy w ponad już 40-letniej historii wyścigu, pojawi się na nim narodowa reprezentacja LITWY. Przez pierwsze 15 lat wyścigu jej udział był politycznie niemożliwy, więc teraz tym bardziej ciepło powitamy ich naszym gronie.

Tym razem z Kazachstanu nie mamy reprezentacji narodowej, ale zapewne wstydu nie przyniosą zawodnicy z grupy ASTANA CITY.

Będą też dwie nowe ekipy z tradycyjnie mocnych kolarsko krajów – holenderska SEG RACING ACADEMY oraz duńska ABC ELITE COPENHAGEN (mamy jednak nadzieję, że przyjadą w składzie U-23;)).


Źródło: Informacja prasowa | Karpacki Wyścig Kurierów