pro-cycling.org
Maja Włoszczowska doceniona przez środowisko MTB
napisał: Mateusz Pikos (2017-09-11 23:13:40/przeczytano 1811 razy).

Podczas niedawno zakończonych mistrzostw świata w kolarstwie górskim dokonano wyboru zawodników, którzy będą reprezentować interesy kolarzy rywalizujących na górskich bezdrożach w UCI Athletes Commission.Fot. Kross Racing Team


Spośród kolarzy górskich wybieranych jest czterech zawodników na to stanowisko. Jest to dwójka przedstawicieli zjazdu i para rywalizujące w formule olimpijskiej cross country. W obu przypadkach wybierana jest jedna z pań i jeden z przedstawicieli męskiego MTB.

Nazwiska reprezentantów interesów męskiej części MTB XCO i żeńskiego DH były znane już nieco wcześniej. Odpowiednio są to: Lukas Fluckiger (Szwajcaria) oraz Myriam Nicole (Francja). Pozostała dwójka została natomiast wybrana w drodze głosowania na Antypodach.

Maja Włoszczowska otrzymała mandat UCI Athletes Commission zdobywając 61,5% poparcie. Polka pokonała w głosowaniu Lea’e Davison ze Stanów Zjednoczonych, która zgarnęła resztę głosów.

Podczas wyboru zawodnika startującego w zjeździe nastąpił podział głosów w stosunku 60:40. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Greg Minnaar z RPA, który wyprzedził Brooka MacDonalda z Nowej Zelandii.

Do głównych celów komisji zależy między innymi walka o prawa zawodników, reprezentowanie ich interesów na forum UCI czy promowanie etycznych zachowań i rywalizacji fair-play. Wybrani kolarze i kolarki będą pełnić funkcję przez 4 lata. Kadencja Mai Włoszczowskiej i pozostałych tegorocznych wybrańców zakończy się w 2021 roku.