pro-cycling.org
Podsumowanie przełajowego weekendu 14-15.10.2017
napisał: Mateusz Pikos (2017-10-15 23:00:34/przeczytano 398 razy).

Kolejny weekend to kolejna dawka przełajowych emocji. Poniżej prezentujemy najświeższe doniesienia z tras w Polsce i za granicą.Fot. Polski Związek Kolarski | Dariusz Krzywański


ORLEN Puchar Polski #1

Wyniki 2. rundy ORLEN Puchar Polski 2017/2018

Najważniejszą imprezą na krajowym podwórku tego weekendu była druga edycja zmagań w ramach pucharu Polski. Tym razem błotniaczki i błotniacy ściągnęli do Kluczewska nieopodal Włoszczowy. W wyścigu kobiet mieliśmy powtórkę z Lublina. Pierwsza linię mety przekroczyła Kinga Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska). 13 sekund później na mecie zameldowała się Agnieszka Szpocińska (Hurom LKK LUKS Sławno Kellys), a podium uzupełniła klubowa koleżanka triumfatorki – Brygida Piersiak.

W wyścigu mężczyzn także triumfował zwycięzca sprzed tygodnia – Bratek Mikler (MLUKS Victoria Jarocin). Nieco ponad minutę więcej na pokonanie trasy potrzebował drugi tego dnia – Adam Żuber. Z kolei ze stratą 1 minuty i 20 sekund na podium wskoczył Dawid Jona (Grupa Kolarska Gliwice), który okazał się także najlepszym okrlikiem. Niemal wszyscy przybyli do Kluczewska podkreślali wysoki poziom organizacyjny po raz pierwszy organizowanego wyścigu przez Zawodowy Klub Kolarski Domin Sport z Andrzejem Dominem na czele.

Toi Toi Cup #2

Wyniki 3. rundy Toi Toi Cup 2017/2018

Trzecia z kolei edycja Toi Toi Cup otrzymała rangę UCI C2. Tym razem zabrakło na starcie kolarek znad Wisły. Rywalizację w Hlinsku zdominowały zawodniczki gospodarzy. Ponowienie najlepsza okazała się Pavla Havlikova. Wyprzedziła ona o blisko 50 sekund 2. Janę Czeczinkarovą i o ponad minutę 3. Karlę Stepanovą.

Na starcie wyścigu elity mężczyzn nie zabrakło już biało-czerwonych. Wyścig zakończył się zwycięstwem Czecha - Tomáša Paprstki, który nieznacznie wyprzedził Martina Haringa ze Słowacji i swego rodaka – Jana Nesvadbę. Tuż za podium został sklasyfikowany mistrz Polski – Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który od początku sezonu konsekwentnie startuje za granicą i powiększa swój dorobek punktowy w rankingu UCI. Drugi z Polaków – Paweł Szczepaniak zakończył zmagania na 22. pozycji.
EZK Cross Tour #3

Zarówno mistrz Polski, jak i mistrzyni Polski – Magdalena Sadłecka konsekwentnie starają się powiększać liczbę punktów w rankingu UCI. Zawodniczka Euro Bike Kaczmarek Electric Team postanowiła tym razem wybrać się do szwajcarskiego Aigle, gdzie rozegrano wyścig rangi UCI C1. Wśród pań najlepsza okazała się Helen Wyman z Wielkiej Brytanii. „Wyspiarka” nieznacznie wyprzedziła Czeszkę – Pavlę Havlikovą i Szwajcarkę - Jasmin Egger Achermann. Jedyna na starcie Biało-czerwona dotarła przekroczyła linię mety na 8. pozycji.

Wyścig mężczyzn rozstrzygnął się na ostatnich metrach. Z bratobójczego boju dwójki Helwetów zwycięsko wyszedł Marcel Wildhaber, pokonał on o nieco ponad sekundę Simona Zahnera. Podium uzupełnił reprezentant Belgii – Wietse Bosmans, któremu do zwycięzcy zbrakło zaledwie 3 sekund.

Coupe de France #1

Wyniki 1. rundy Pucharu Francji 2017/2018

Kolejną z imprez sklasyfikowanych w kalendarzu jako wyścig klasy C1 była pierwsza odsłona pucharu Francji rozegrana w Besançon. Listę startową i podium zdominowały kolarki znad Sekwany. Pierwsza na mecie zameldowała się Lucie Chainel, która o 2 sekundy wyprzedziła Hélène Clauze i o 5 sekund Marion Norbert Riberolle.

Podobna sytuacja miała miejsce w wyścigu panów, gdzie zabrakło na starcie zawodników spoza Francji. Najlepszy okazał się Steve Chainel. 4 sekundy później na metę dotarł drugi tego dnia Fabien Canal, po którym 10 sekund później ukończył zmagania 3. Francis Mourey.

Telenet Superprestige #2

Wyniki 2. rundy Telenet Superprestige 2017/2018

Za swoiste ukoronowanie weekendu można uznać wyścig rozegrany we Flandryjskim Zonhoven. W wyścigu kobiet nie było wątpliwości kto jest numerem 1. Zwycięska Holenderka – Maud Kaptheijns, która o ponad minutę szybciej pokonała trasę od 2. Sanne Cant z Belgii. Na najniższy stopień podium wskoczyła natomiast Nikki Brammeier z Wielkiej Brytanii.

Wyścig mężczyzn to swego rodzaju powtórka z rozrywki. Po krótkiej nieobecności na najwyższy stopień podium powrócił Holender – Mathieu Van Der Poel. Druga pozycja padła łupem jego odwiecznego rywala – Wouta Van Aerta z Belgii. 3. miejsce przypadło natomiast rodakowi triumfatora – Larsowi Van Der Haarowi.