pro-cycling.org
Podsumowanie przełajowego weekendu 21-22.10.2017
napisał: Mateusz Pikos (2017-10-22 23:50:40/przeczytano 744 razy).

Minione dni upłynęły przede wszystkim pod znakiem mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Nie oznacza to oczywiście, że zabrakło emocji towarzyszących rywalizacji w nieco bardziej wymagającym terenie.Fot. Polski Związek Kolarski | Dariusz Krzywański


ORLEN Puchar Polski #3 - Mikołów

Wyniki 3. rundy ORLEN Puchar Polski 2017/2018

Najważniejszą imprezą na krajowym podwórku była rozegrana w niedzielę trzecia odsłona pucharu Polski. Tym razem kolarki i kolarze ścigali się w Mikołowie na Górnym Śląsku. Wyścig kobiet zakończył się pewnym zwycięstwem Agnieszki Szpocińskiej (Hurom Sławno Kellys Team), która o nieco ponad minutę wyprzedziła dwukrotną triumfatorkę wyścigów pucharu Polski – Kingę Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska). Najniższy stopień podium zajęła kolejna kolarka z Brzózy Królewskiej – Brygida Piersiak.

Wyścig w Mikołowie był pierwszym występem mistrza Polski – Marka Konwy w rodzimym wyścigu od rozpoczęcia sezonu. Zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team świetnie poradził sobie na błotnistej trasie i zwyciężył bez większych problemów. Niespełna minutę później linię mety przekroczył drugi Bartek Mikler (Victoria Jarocin). Blisko dwie i pół minuty więcej zajęło pokonanie trasy trzeciemu Wojciechowi Ceniuchowi, zawodnik GK Piast Szczecin zapewnił sobie tym samym triumf w gronie zawodników poniżej 23. roku życia.

Przełajowy Puchar Świata #3 - Koksijde

Wyniki 3. rundy przełajowego pucharu świata 2017/2018

Najważniejszą imprezą weekendu był z pewnością trzeci wyścig zaliczany do pucharu świata, który był jednocześnie pierwszym rozegranym na Starym Kontynencie. Wśród pań najszybciej trasę pokonała Holenderka – Maud Kaptheijns. Druga na metę wjechała niezagrożona rodaczka triumfatorki - Sophie De Boer. Dopiero na 3. miejscu ze stratą blisko półtorej minuty finiszowała pierwsza z reprezentantek gospodarzy – Sanne Cant.

Licznie zgromadzeni kibice w belgijskim Koksijde z pewnością liczyli na rewanż podczas rywaizacji elity mężczyzn. Nieszczęśliwie dla gospodarzy powtórzył się scenariusz z wyścigu kobiet i wyścig panów także zakończył się dubletem Holendrów. Rywali zdeklasował niepokonany dotychczas w pucharowych zmaganiach Mathieu Van Der Poel. Drugie miejsce padło łupem Larsa Van Der Haara, z kolei na trzecim zameldował się pierwszy z Belgów – Wout Van Aert.

Puchar Słowacji #4 - Podbrezová

Wyniki 4. rundy Pucharu Słowacji 2017/2018

Dzień wcześniej spora część błotniaków znad Wisły zawitała w ojczyźnie Petera Sagana, gdzie w ramach wyścigu pucharu Słowacji mieli okazję zdobyć punkty do rankingu UCI, gdyż wspomniany wyścig został wpisany do kalendarza jako impreza rangi C2. Wśród pań najlepsza okazała się doświadczona reprezentantka gospodarzy – Janka Keseg Stevkova. Druga i trzecia lokata przypadła zawodniczkom z Czech, odpowiednio Venduli Kutnovej i Nikoli Bajgerovej. Polki zostały sklasyfikowane na 11. miejscu Kinga Kalembkiewicz, 12. finiszowała Brygida Piersiak, z kolei 14. lokata przypadła Agnieszce Szpocińskiej.

W słowackim Podbrezovie jeszcze liczniej stawili się Biało-czerwoni. Wyścig mężczyzn zakończył się zwycięstwem Tomáša Paprstki z Czech. Za jego plecami finiszował najlepszy ze Słowaków – Martin Haring. Najniższy stopień podium wywalczył drugi z Czechów – Emil Hekele. Z Polaków najwyżej skalsyfikowany został Marek Konwa, który zmagania ukończył tuż za podium. Pozostali Polacy zajęli następujące miejsca: 6. Stanisław Nowak, 12. Dawid Jona, 15. Wojciech Ceniuch, 20. Tomasz Budziński, 21. Bogdan Czarnota i 23. Marcin Budziński.

Cyclo-cross de Balan Ardennes

Wyniki Cyclo-cross de Balan Ardennes 2017

Mistrzyni Polski – Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) wybrała tym razem start w francuskim wyścigu rangi C2. Zakończył się on pewnym zwycięstwem zawodniczki gospodarzy – Jade Wiel. Blisko pół minuty później na mecie zameldowała się Axelle Bellaert z Belgii. Podium uzupełniła natomiast reprezentantka Holandii – Lindy Van Anrooji. Jedyna Polka na starcie wyścig w Ardenach zakończyła na 11. miejscu.

Rywalizację panów zdominowali zawodnicy z Belgii, ich łupem padło dziewięć miejsc w pierwszej dziesiątce. Bezkonkurencyjny okazał się Braam Merlier, który na pokonanie trasy potrzebował prawie pięćdziesiąt sekund mniej od drugiego – Jonasa Degroote, który zafiniszował dwie sekundy przed Landerem Loockxem.