pro-cycling.org
Podsumowanie przełajowego weekendu 28-29.10.2017
napisał: Mateusz Pikos (2017-10-30 00:07:48/przeczytano 605 razy).

Miniony weekend jak na końcówkę października przystało obfitował w imprezy przełajowe w wielu zakątkach świata. Poniżej przedstawiamy najświeższe doniesienia z tras, gdzie błotniacy rywalizowali o punkty pucharu Polski i najważniejszych imprez widniejących w kalendarzu UCI z perspektywy polskich kibiców.Fot. Polski Związek Kolarski | Dariusz Krzywański


ORLEN Puchar Polski #4 - Strzelce Krajeńskie

Wyniki 4. rundy ORLEN Puchar Polski 2017/2018

Nad Wisłą kolarki i kolarze zgromadzili się w Strzelcach Krajeńskich, gdzie rozegrano czwartą z kolei odsłonę pucharu Polski.

Wśród panów pierwszy raz w obecnym sezonie na najwyższy stopień podium wskoczył Adam Żuber. Za jego plecami na metę wpadł Bartek Mikler (MLUKS Victoria Jarocin), który powtórzył wynik sprzed tygodnia. Najniższy stopień podium przypadło z kolei zawodnikowi pochodzącemu z Strzelec Krajeńskich – Mariuszowi Gilowi (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Z kolei wśród skromnie reprezentowanych pań najlepsza tym razem była Adrianna Stępniewska (Skan Bike Team Opoczno), pokonując Barbarę Borowiecką (Szczepan Bike) i juniorkę Marię Krefft (MLKS Baszta Bytów).


Toi Toi Cup #4 - Holé Vrchy

Wyniki 4. rundy Toi Toi Cup 2017/2018

Sobota to kolejny wyścig cyklu Toi Toi Cup za południową granicą i kolejna impreza rangi UCI C2. Wyścig kobiet zakończył się zwycięstwem przedstawicielki gospodarzy - Pavli Havlikovej, która wyprzedziła swą rodaczkę – Karlę Stepanovą. Jedynaczką spoza Czech na podium okazała się Austriaczka – Nadja Hegil, która stratą niespełna minuty zapewniła sobie trzecie miejsce. Na starcie pojawiły się także trzy zawodniczki z Polski, zajęły one odpowiednio miejsca: 16. Kinga Kalembkiewicz, 17. Agnieszka Szpocińska i 21. Brygida Piersiak.

Wyścig mężczyzn pewne zwycięstwo Tomáša Paprstki. Czech wyprzedził drugiego Marka Konwę o czterdzieści sześć sekund. Mistrz Polski pokonał trasę o nieco ponad pięćdziesiąt sekund szybciej od drugiego z Czechów – Jana Nesvadbę, który uzupełnił podium. Poza zawodnikiem Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w Czechach pojawiła się jeszcze czwórka biało-czerwonych, którzy zostali sklasyfikowani na następujących pozycjach: 21. Wojciech Ceniuch, 23. Tomasz Budziński, 24. Marcin Budziński i 25. Dawid Jona.


EZK CrossTour #4 - Hittnau

Wyniki 4. rundy EZK CrossTour 2017/2018

Impreza w szwajcarskim Hittnau otrzymał tym razem rangę UCI C1. Wśród pań najlepsza okazała się Francuzka – Lucie Chainel. Druga lokata przydała Pavli Havlikovej, która dzień wcześniej triumfowała w wyścigu przed własną publicznością w Holénych Vrchach. Jako trzecia na metę wjechała najlepsza ze Szwajcarek – Jasmin Egger-Achermann. Na starcia nie zabrakło Magdaleny Sadłeckiej (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Mistrzyni Polski w tym sezonie stawia na wyścigi z kalendarza UCI. Tym razem uplasowała się na 11. miejscu.

Rywalizacja mężczyzn zakończyła się zwycięstwem Marcela Meisena z Niemiec. Uprzedził on na mecie o sześć sekund drugiego Fabiena Canala z Francji, który także wypracował sześciosekundową przewagę nad kolejnym zawodnikiem – Nicola Rohrbachowi z Szwajcarii.


Telenet Superprestige #4 - Ruddervoorde

Wyniki 4. rundy Telenet Superprestige 2017/2018

Niedziela to przede wszystkim czwarta odsłona cyklu Telenet Superprestige. Wyścig w belgijskim Ruddervoorde otrzymał status UCI C1. Wśród pań sobotni sukces powtórzyła Maud Kaptheijns. Pokonała ona nieznacznie na kresce swą rodaczkę – Lucindę Brand. Trzy sekundy za triumfatorką na metę wjechała Belgijka – Sanne Cant, tym samym wskoczyła na najniższy stopień podium.

Zwycięstwa koleżance pozazdrościł z pewnością Mathieu Van Der Poel, który także powtórzy wynik z dnia poprzedniego. Jako drugi na metę z dziesięciosekundową stratą wjechał belgijskim mistrz świata – Wout Van Aert. Podium uzupełnił drugi z Holendrów Lars Van Der Haar, który do zwycięskiego Van Der Poela stracił pięćdziesiąt sekund.


De Grote Prijs van Brabant

Wyniki De Grote Prijs van Brabant 2017

Światowa czołówka tradycyjnie postawiła na wyścigi rozgrywane w krajach Beneluxu. W sobotę rozegrano wyścig rangi UCI C1 w holenderskim ’s-Hertogenbosch. Najszybszą kobietą okazała się zawodniczka gospodarzy – Maud Kaptheijns. Holenderka o jedenaście sekund wyprzedziła Loes Sels z Belgii i o czternaście sekund Brytyjkę – Nikki Brammeier.

Wyścig mężczyzn to niemal wewnętrzna sprawa Holendrów i Belgów, którzy zdominowali czołową dziesiątkę. Najlepszy z nich okazał się kolejny raz Mathieu Van Der Poel. Holender o czternaście sekund pokonał Toona Aertsa z Belgii i swego rodaka – Corne Van Kessela o dwadzieścia jeden sekund.