pro-cycling.org
Płace minimalne w kobiecym peletonie od 2019 roku?
napisał: Mateusz Pikos (2017-11-01 22:32:28/przeczytano 1137 razy).

Temat ustanowienia minimum poziomu wynagrodzeń wśród pań trudniących się profesjonalnym kolarstwem co jakiś czas powraca niczym bumerang. Zdaniem przedstawicieli CPA istnieje realna szansa na zrealizowanie planów dotyczących minimalnych wysokości kontraktów przed 2019 rokiem.

Alessandra Capellotto, przewodnicząca żeńskiej sekcji Stowarzyszenia Profesjonalnych Kolarzy (CPA) pracuje nad ustanowieniem minimalnej płacy dla zawodniczek, których interesy reprezentuje. Włoszka nie kryje nadziei na to, że dopnie swego przed rozpoczęciem sezonu w 2019 roku.

- Myślę, że jest to najważniejsza kwestia. Mamy nowego prezydenta i możemy zabiegać u niego o minimalne wynagrodzenie dla zawodniczek - stwierdziła Alessandra Capellotto. - Walczyliśmy naprawdę mocno o dwa procent podwyżki dla mężczyzn. Moja wizja dla kobiecego jest nieco inna.

- Uważam, że są dwa poziomy w kobiecym peletonie. Są zespoły rywalizujące w World Tourze, one muszą mieć inne minimalne wynagrodzenie względem pozostałych. Myślę, że możliwość wyboru z dwóch jasno określonych poziomów pomoże ustalić właściwy poziom pensji - wyjaśniła przewodnicząca żeńskiej części CPA.

Zdaniem Alessandry Capellotto jest już zbyt późno by pomysły wcielić w życie w nadchodzącym sezonie. Z drugiej strony odkładanie sprawy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Utytułowana włoska kolarka przekonuje, że wprowadzenie zmian w 2019 roku daje zespołom wystarczającą ilość czasu na przeanalizowanie budżetu i możliwości zatrudnienia poszczególnych kolarek.