pro-cycling.org
Cookson stworzy profesjonalną kobiecą ekipę?
napisał: Magda Tkacz (2017-11-08 09:21:35/przeczytano 459 razy).

- Nigdy nie było tak wielkiego zainteresowania kobiecym kolarstwem - mówi były prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Brian Cookson, który po zakończeniu kadencji zastanawiał się co dalej. Jego plany skupiają się na stworzeniu w 2019 roku kobiecej drużyny World Tour.
Fot. UCI


Po tym jak Brian Cookson zakończył we wrześniu swoją przygodę ze stanowiskiem prezydenta Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) zaczął się zastanawiać co dalej. W oficjalnym oświadczeniu powiedział: - Nie jestem jeszcze gotowy, aby całkowicie zniknąć z kolarskiego świata. Zdecydowałem, że chcę zrobić coś innego w tym sporcie. Coś, czego wcześniej nie robiłem.

I tak powstał pomysł utworzenia kobiecej drużyny: - Moim zamiarem jest utworzenie w 2019 roku kobiecego zespołu World Tour, który spełni nowe wysokie standardy, które prawdopodobnie zostaną w niedługim czasie wprowadzone - kontynuuje Cookson. - Nigdy nie było tak dużego zainteresowania kobiecym kolarstwem. Jesteśmy w decydującym momencie, kiedy dokonuje się zmiana w podejściu do tego sportu w mediach, wśród społeczeństwa i powinniśmy to wykorzystać.

Mimo wielkich planów Brian Cookson nie ma na razie fundamentów, takich jak finansowe zaplecze. Jednakże były prezydent patrzy na to optymistycznie i twierdzi, że są firmy, które mogą czerpać korzyści z kobiecego sportu, ale póki co nie miał okazji przedsięwziąć poważnych działań w tym kierunku.

- Nie szukam firmy, aby po prostu zagwarantowała istnienie zespołu. Szukam partnerów chcących zainwestować w inicjatywę, która znacząco wpłynie na ludzkie życie na całym świecie - podkreśla Cookson. Potencjalny zwrot z inwestycji może być bardzo duży, ale chcę jasno powiedzieć, że aby to osiągnąć, potrzebne będą innowacje, kreatywność i wielki wysiłek ze wszystkich stron.