pro-cycling.org
Anna Plichta w Boels-Dolmans
napisał: Magda Tkacz (2017-11-10 22:23:41/przeczytano 1059 razy).

Jak to mówią - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Anna Plichta musiała się najeść trochę stresu, z powodu nieudanego transferu, ale koniec końców Polka została zakontraktowana w jednej z najlepszych kobiecych ekipy, Boels - Dolmans.Fot. WM3 Pro CyclingNiedawno okazało się, że grupa do której miała przejść Anna Plichta, najzwyczajniej nie będzie funkcjonować w przyszłym sezonie. Powodem był brak dostatecznych funduszy, aby zapewnić godne warunki zawodniczkom. Wiele kolarek zostało na lodzie, ponieważ rynek transferowy powoli się zamyka. W podbramkowej sytuacji znalazła się także Polka.

Ostatecznie wszystko dobrze się skończyła i zawodniczka z Małopolski wstąpiła w szeregi jednej z najlepszych kobiecych ekip, Boels - Dolmans. - Myślę, że Anna Plichta jest wspaniałą osobą w naszym zespole, ale co ważniejsze, wierzę, że jest silną zawodniczką. Mam nadzieję, że będzie w stanie pokazać swój potencjał i że będzie ważnym elementem zespołu - powiedział dyrektor sportowy drużyny. - Mam nadzieję, że będę wystarczająco silna, aby przyczynić się do najlepszych wyników zespołu - podsumowała Plichta. - Boels - Dolmans oferuje mi tak wielką szansę, więc jestem bardzo zmotywowana do ciężkiej pracy. Naprawdę wierzę, że mam niesamowity sezon przed sobą. Nie mogę się doczekać.

Skład Boels - Dolmans na 2018:

Chantal Blaak (NLD), Jip van den Bos (NLD), Anna van der Breggen (NLD), Karol-Ann Canuel (CAN), Lizzie Deignan (GBR), Amalie Dideriksen (DEN), Megan Guarnier (USA), Christine Majerus (LUX), Amy Pieters (NLD), Anna Plichta (POL), Skylar Schneider (USA)