pro-cycling.org
Znamy gospodarzy i terminy przyszłorocznych czempionatów MTB
napisał: Mateusz Pikos (2017-11-16 22:17:39/przeczytano 961 razy).

Pozostaje coraz mniej niewiadomych dotyczących kalendarza na przyszły sezon. Właśnie poznaliśmy miejscowości i daty imprez, podczas których zostaną wyłonieni najlepsi polscy kolarze i kolarki górskie w poszczególnych konkurencjach na rok 2018.Fot. Mateusz Pikos


Jako pierwsi do walki staną specjaliści w zjeździe, których czekają zawody na nowej trasie względem poprzednich lat. Tym razem ich zmagania będzie można obserwować w małopolskiej Mszanie Dolnej. Zawody zaplanowano na 14 lipca.

Tydzień później najlepsi nad Wisłą kolarze w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego zjadą się do Warszawy, gdzie podobnie jak w tym roku zostaną rozdane medale w wyścigu sztafet i wyścigach indywidualnych. Warszawa będzie najważniejszym punktem na mapie krajowego MTB w dniach 20-22 lipca.

Powtórka z rozgrywki czeka także śmiałków stających do walki o medale w widowiskowym eliminatorze. Tutaj także tegoroczny gospodarz otrzymał prawo do organizacji przyszłorocznego czempionatu, a co za tym idzie mistrzów Polski w XCE poznamy 12 sierpnia w Lublinie.

Ostatnie koszulki i medale zostaną z kolei rozdysponowane pomiędzy maratończyków, którzy powrócą na trasy w okolicach Jeleniej Góry, gdzie długodystansowcy rywalizowali o miano najlepszych w kraju przed rokiem. Impreza ta zostanie rozegrana 23 września.

Za organizację wyżej wymienionych imprez będą odpowiedzialne następujące podmioty: DH – Sport UP, XCR i XCO – Poland Bike, XCE – Active Group, XCM – Grabek Promotion.