pro-cycling.org
Sadłecka i Konwa najlepsi na przełaju w Włoszakowicach
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-12-30 18:53:32/przeczytano 367 razy).

Podobnie jak wczoraj w Lesznie, tak dziś na przełaju w Włoszakowicach najlepsi okazali się Magdalena Sadłecka i Marek Konwa.Fot. Polski Związek Kolarski | Dariusz Krzywański


Wyniki Konwa Bike Race 2017

W sobotnie popołudnie rozegrany został ostatni z wyścigów z kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego w 2017 roku - Kolarski Wyścig Przełajowy o Puchar Wójta Gminy Włoszakowice, stanowiący jednocześnie drugi z etapów Wyścigu "Cześć i Chwała Zwycięzcom" rozgrywanego z okazji 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Była to zarazem 12., przedostatnia już runda ORLEN Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.

Jeśli chodzi o wyścigi najmłodszych kategorii wiekowych - żakiń, żaków, młodziczek i młodzików - to czołowe lokaty zajęte zostały dokładnie przez te same osoby, które triumfowały dzień wcześniej w Lesznie: Milena Banaszkiewicz i Gabriel Rogaczewski z LKS Trasa Zielona Góra, Milena Jędrzejak z MLUKS Victoria Jarocin oraz Kacper Hoppa z GKS Cartusia.

Sukces z poprzedniego dnia powtórzył także, w kateogrii juniorów młodszych Maksylimiam Grzenkowicz (GKS Cartusia), jednak najlepszą juniorką młodszą została tym razem Natalia Krześlak (LSKK Lityński Bełchatów).

W wyścigu open kobiet (elita+orliczki+juniorki), po zwycięstwo sięgnęła Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), która do mety dotarła na ponad 20 sekund przed orliczką Adrianną Stępniewską (KK Skan Bike Team Opoczno), a miejsca na podium dopelniła Barbara Borowiecka (KS Niewidomi Omega). Jako piąta z kolei finiszowała najlepsza z juniorek, Nicole Ostrojska (LKS POM-Spartherm).

Wyścig open mężczyzn (elita+orlicy) zakończył się bezdyskusyjnym triufem Marka Konwy (Volkswagen Samochodu Użytkowe MTB Team). Aktualny mistrz Polski w przełaju wlepił ponad minutę swoijemu największemu rywalowi - Bartoszowi Miklerowi (MLUKS Victoria Jarocin), a półtorej minuty starcił Arkadiusz Mirek (KCP Elzat Bieniasz Bike Team), będący z kolei najlepszym z orlików. Wyścig juniorów obył się bez niespodzianki - wygrał w nim Piotr Kryński z Volkswagena.

W rywalizacji mastersów pierwsi metę przekraczali dziś m.in. Aleksander Gawryluk (Diversey Team), Andrzej Misina (GK Gliwice), Piotr Rakiewicz (GVT) i Mirosław Bieniasz (KCP Elzat Bieniasz Bike Team).

Źródło: Informacja prasowa | Polski Związek Kolarski