pro-cycling.org
Perekitko w De Sprinters Malderen
napisał: Magda Tkacz (2017-12-31 11:46:51/przeczytano 664 razy).

Po serii udanych mistrzostw Polski w juniorce oraz debiucie w młodzieżowej kategorii Karolina Perektiko zamienia barwy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team na belgijską drużynę De Sprinters Malderen i tym samym poszerza grono polskich zawodniczek ścigających się za granicą.

Karolina Pererkitko przygodę z kolarstwem rozpoczęła w klubie GKS Cartusia Kartuzy i to tam rozpoczęły się jej pierwsze sukcesy, między innymi wywalczyła tytuł Górskiej Mistrzyni Polski w juniorce młodszej. Jednakże serię triumfów oraz aż 3 mistrzowskie koszulki wywalczyła w 2016 roku jako juniorka TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. W tym samym sezonie zajęła również 4. miejsce podczas szosowych mistrzostw świata.

Miniony sezon był jej pierwszym w nowej młodzieżowej kategorii. Ściganie rozpoczęła bardzo dobrym miejscem w międzynarodowej obstawie na Trofeo Oro in Euro, a w kolejnych miesiącach zdobyła między innymi brązowy medal mistrzostw Polski w kryterium ulicznym oraz w biało - czerwonym trykocie wystartowała z kadrą narodową na szosowych mistrzostwach Europy oraz na etapówce Thuringen Rundfarth.

Od 2018 roku Karolina Perekitko zasili belgijską kobiecą drużynę De Sprinters Malderen, w której ma szanse pokazać się na arenie międzynarodowej, gdyż ekipa ma w planach starty w wyścigach rangi UCI.