pro-cycling.org
Podsumowanie przełajowego weekendu 06-07.01.18
napisał: Mateusz Pikos (2018-01-07 22:05:00/przeczytano 440 razy).

Sporą niespodzianką może być fakt, że weekend poprzedzający większość krajowych czempionatów nie obfitował w imprezy pozwalające sprawdzić formę elicie przed walką o medale. Poniżej prezentujemy rezultaty jedynego wyścigu UCI C1 rozegranego w ostatnich dniach i doniesienia z krajów, gdzie już mistrzowskie koszulki zostały rozdane.

GP Leuven

Wyniki GP Leuven 2018

Jedynym wyścigiem w ostatnich dniach, który otrzymał status C1 była impreza rozegrana w belgijskim Leuven. Mimo wyróżnienia w postaci wysokiej rangi zawodów na starcie zabrakło wielu zawodników z światowej czołówki.

Wśród pań pierwsza linię mety przekroczyła Loes Sels, przewaga Belgijki nad drugą zawodniczką wyniosła 20 sekund. Za plecami przedstawicielki gospodarzy rozegrał się sprinterski pojedynek pomiędzy dwoma Holenderkami, który zadecydował o rozstawieniu na podium. Zwycięsko wyszyła z niego Thalita De Jong, która pokonała o błysk szprychy Ceylin Del Carmen Alvarado.

Wyścig mężczyzn zakończył się zwycięstwem Corne Van Kessela. Holender przekroczył linię mety 10 sekund przed drugim tego dnia Francuzem – Clementem Venturini. Podium uzupełnił najlepszy z Belgów – Michael Vanthourenhout, który na pokonanie trasy potrzebował 18 sekund więcej od triumfatora.


Krajowe mistrzostwa:

Poniżej prezentujemy świeżo upieczonych medalistów mistrzostw Włoch i Austrii, które rozegrano w miniony weekend.

Mistrzostwa Włoch (Rzym):

Elita kobiet: 1. Eva Lechner, 2. Maria Alice Arzuffi, 3. Alessia Bulleri.

Elita mężczyzn: 1. Luca Braidot, 2. Daniele Braidot, 3. Marco Aurelio Fontana.

Mistrzostwa Austrii (St. Pölten):

Elita kobiet: 1. Nadja Heigl, 2. Silke Mair, 3. Lisa Pasteiner.

Elita mężczyzna: 1. Gregor Raggl, 2. Daniel Federspiel, 3. Felix Ritzinger.