pro-cycling.org
Turyngia: Wyścig dla Brennauer
napisał: Magda Tkacz (2017-07-18 21:44:01/przeczytano 279 razy).

Najkrótszy i ostatni odcinek Internationalen LOTTO Thüringen Ladies zakończył się zwycięstwem Skylar Schneider (Reprezentacja USA). Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski) finiszowała najwyżej z Polek na 12. pozycji. Cały wyścig zdominowała Lisa Brennauer (Canyon Sram).

Wyniki 6. etapu Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour 2017

Ostatni odcinek Internationalen LOTTO Thüringen Ladies to zaledwie 80 kilometrów oraz dwie poważniejsze wspinaczki. Już mocno uszczuplony peleton przejechał dystans ze średnią prędkością 40 km/h. Liderka wyścigu Lisa Brennauer (Canyon Sram) od początku walczyła na lotnych premiach o bonifikaty czasowe do generalki. W połowie wyścigu uformowała się ucieczka, której przewaga nie potrafiła przekroczyć bariery jednej minuty.

Na mecie kilkanaście sekund przed peletonem zameldowała się zwycięska grupka 11 zawodniczek, z których najszybsza była Skylar Schneider (Reprezentacja USA), wyprzedzając Alison Jackson (Bepink Coegas) oraz Rushlee Buchanan (UnitedHealthcare Pro Cycling Women's Team). Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski) finiszowała na 12. pozycji.

Cały wyścig zdominowała Lisa Brennauer (Canyon Sram), która od samego prolog niechętnie dzieliła się pozycją liderki w generalce. Niemka w końcowej klasyfikacji wyprzedziła Ellen Van Dijk (Reprezentacja Holandii) oraz Hayley Simmonds (Team WNT Pro Cycling). Pawłowska została sklasyfikowana na 11. miejscu, natomiast Eugenia Bujak (BTC City Lubljana) na 12., jednocześnie przodując w klasyfikacji na najlepszą sprinterkę.