pro-cycling.org
Tęczowa Van Vleuten w Orica-Scott do 2019
napisał: Magda Tkacz (2017-09-19 20:44:00/przeczytano 40 razy).

Świeżo upieczona mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas kobiet, Annemiek Van Vleuten podpisała kontrakt ze swoją obecną ekipą Orica - Scott na kolejne 2 lata. Holenderka jest uważana za jedną z najbardziej doświadczonych i cenionych zawodniczek w drużynie.Fot. Orica - Scott


Za Annemiek Van Vleuten już dwa sezony w barwach Orica - Scott, ale i dwa kolejne przed nią. Australijska drużyna przedłużyła kontrakt z Holenderką na chwilę przed mistrzostwami świata, które przyniosły ich zawodniczce tęczową koszulkę w jeździe indywidualnej na czas. To jednak nie jedyny atut 34- latki, która równie dobrze radzi sobie w klasykach, a umiejętności jazdy na czas pomagają jej kończyć etapówki na wysokich miejscach. W tym sezonie Van Vleuten triumfowała w wyścigach UCI aż osiem razy, a zawdzięcza to świetnej atmosferze w ekipie.

- W zespole czuję się jak w domu, więc cieszę się z przedłużenia kontraktu. Zespół dał mi pomoc i wolność, jakiej potrzebowałam. Kocham teraz kolarstwo bardziej niż kiedykolwiek, a to zasługa super atmosfery w ekipie. Nigdy bym nie przypuszczała, że będę w stanie zwyciężyć klasyfikację generalną w wyścigu na pagórkowatym terenie - powiedział Van Vleuten. Wyznaczyłam sobie nowe cele i ze wsparciem koleżanek z grupy udało mi się wiele osiągnąć i nie mogę się już doczekać kolejnego sezonu.