pro-cycling.org
Bronzini zostanie dyrektor sportową?
napisał: Magda Tkacz (2018-01-11 22:21:52/przeczytano 438 razy).

Utytułowana Włoszka Giorgia Bronzini (Cylance Pro Cycling) rozpoczęła właśnie kolejny sezon wyścigowy, ale zapowiada, że być może w niedalekiej przyszłości przestanie być zawodniczką i zostanie dyrektor sportową.Fot. Cylance Pro Cycling


Giorgia Bronzini (Cylance Pro Cycling) rozpoczęła właśnie sezon obfity w starty. Jednakże 34-letnia zawodniczka zaczyna się zastanawiać nad swoją przyszłością. - Nie chcę nic z góry zakładać, ponieważ może to być niesamowity sezon, ale na pewno pod koniec roku zrobię kurs na dyrektora sportowego UCI. Aby być zawodnikiem, musisz być zmotywowany i mieć pasję. Kiedy czujesz, że namiętność nie jest tak wysoka, to nastaje czas, aby przestać i musisz mieć wtedy plan co dalej - mówi Bronzini.

Włoszka jest cenioną zawodniczką, ale zmiana roli może otworzyć w jej życiu nowy rozdział. Chociaż Bronzini nie chce zbyt szybko podejmować poważnych deklaracji, to jest przekonana, że zrobienie kursu będzie dobrą decyzją i że w przyszłości chce pozostać w kolarstwie. Jednakże nie jest to twardą zapowiedzią końca jej kariery jako zawodniczki.