pro-cycling.org
Podsumowanie przełajowego weekendu 16-17.09.2017
napisał: Mateusz Pikos (2017-09-18 16:02:42/przeczytano 230 razy).

Połowa września to czas, gdy znaczna część kolarzy myśli o zasłużonym okresie roztrenowania i wakacjach. Nie wszystkim jednak wypoczynek w głowie. Część zawodników dopiero rozpoczyna prawdziwe ściganie. Oto co działo się w miniony weekend na przełajowych bezdrożach.Fot. UCI


Jingle Cross Iwoa City

Wyniki Jingle Cross 2017 #1
Wyniki Jingle Cross 2017 #2

Niewątpliwie numerem jeden minionego weekendu była inauguracja pucharu świata za oceanem. Nim jednak najlepsi błotniacy ruszyli do boju o pierwsze pucharowe punkty rozegrane zostały pozostałe imprezy z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Pierwszą z nich były dwa wyścigi rozegrane pod nazwą Jingle Cross w Iwoa City. Na starcie za sprawą niedzielnego pucharu świata stawiła się przełajowa śmietanka. Piątkowy impreza otrzymała rangę C1, z kolei dzień później kolarki i kolarze rywalizowali w wyścigu C2.

W pierwszej imprezie zawodniczki gospodarzy nie okazały się zbyt gościnne. Piątkowy wyścig padł łupem Amerykanki - Kaitlin Keough, która wyprzedziła swą rodaczkę - Katherine Compton i Caroline Mani z Francji. Drugiego dnia także pierwsze dwa miejsca na podium przypadły zawodniczkom z USA, tym razem triumfowała Sunny Gilbert przed Clarą Honsinger i Sofią Gomez Villafane z Argentyny.

Pierwszy dzień rywalizacji mężczyzn to klasyczny przełajowy pojedynek pomiędzy Belgami, a Holendrami. W tej odsłonie lepsi okazali się Belgowie, których dwaj reprezentanci jako pierwsi przekroczyli linię mety. Był to Laurens Sweeck, który finiszował przed Quintenem Hermansem i Larsem van der Haarem z Holandii. Następnego dnia także triumfował Belg - Gianni Vermeersch, a za jego plecami na metę wjechał Francuz - Steve Chainel i Tobin Ortenblad z Stanów Zjednoczonych.

EKZ Cross Tour 2017/2018 #1

Wyniki 1. rundy EKZ Cross Tour 2017/2018

Podczas gdy za oceanem błotniay jeszcze spali, bądź przygotowywali się do rozpoczęcia rywalizacji w pucharze świata w Szwajcarii rozegrany został wyścig C1 – EKZ Cross Tour. W Baden najlepsza okazała się Annemarie Worst (Era Circus VZW), wyprzedziła ona Pavlę HAvlikovą (Kooperativa Cyclocross Team) oraz Laurę Verdonschot (Marlux Napoleon Games). Pierwszą dziesiątkę zamknęła Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Wśród mężczyzn wygrał Klaas Vantornout (Marlux Napoleon Games Cycling). Drugie miejsce przypadło Nicolowi Rohrbachowi (Goldwurst Power / Felt), z kolei najniższe miejsce na podium zapewnił sobie Nicolas Cleppe (Telenet Fidea Lions).

Przełajowy Puchar Świata 2017/2018 #1

Wyniki 1. rundy przełajowego pucharu świata 2017/2018

Swego rodzaju pocieszeniem na zakończenie weekendu była pierwsza edycja przełajowego pucharu świata, która została także została rozegrana w Iowa. W wyścigu pań najlepsza okazała się Katerina Nash, doświadczona zawodniczka zza południowej granicy wjechała na metę przed Kaitlin Keough z USA i Belgijką Sanne Cant.

Wyścig panów to udany odwet Holendrów za niepowodzenia we wcześniejszych wyścigach. Był to prawdziwy popis siły Mathieu van der Poela, który zdeklasował rywali. Za jego plecami finiszowała dwójka Belgów. Drugi był Laurnes Sweeck, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Quinten Hermans.