pro-cycling.org
Udane zakończenie pucharu świata w wykonaniu Polaków
napisał: Mateusz Pikos (2017-02-27 21:59:01/przeczytano 865 razy).

Podczas gdy większość mediów spekulowała na temat werdyktów Amerykańskiej Akademii Filmowej na welodromie w Los Angeles zapadały ostatnie pucharowe rozstrzygnięcia. Drugi dzień był również udany dla kolarzy znad Wisły. Zapraszamy na podsumowanie drugiego dnia ostatniej odsłony pucharu świata.

Niewątpliwie najlepszym wykręconym rezultatem w niedzielę było podium sprinterów w drużynie. Ekipa w składzie: Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk i Maciej Bielecki powtórzyła trzeci rezultat z eliminacji w pierwszej rundzie. Zagwarantowali sobie tym samym występ w finale B. Nie dali w nim szans Francuzom i ostatecznie wywalczyli miejsce na najniższym stopniu podium. Kolejną trójką w wykonaniu sprinterów był brąz w klasyfikacji generalnej pucharu świata, gdzie ustąpili jedynie Niemcom i Francuzom.

O podium w wyścigu indywidualnym na 3000 metrów otarła się Justyna Kaczkowska. 19-latce do trzeciego miejsca zabrakło jedynie 0,9 sekundy. Konkurencję tą wygrała zawodniczka gospodarzy – Chloe Dygert.

Niedziela to także keirin, w którym Rafał Sarnecki zajął 13. miejsce i madison, gdzie Polskę reprezentowały dwie pary. Wśród mężczyzn Wojtek Pszolarski i Daniel Staniszewski zakończyli zmagania na 7. pozycji. Z koeli Natalia Rutkowska i Nikol Płosaj zajęły w swym wyścigu 11. miejsce. Natalia Rutkowska wystartowała także w scratchu, jednak występ ten zakończył się dyskwalifikacją za nieregulaminowe zajechanie drogi rywalce.

Polscy torowcy wracają do kraju we wtorek (17:50, 20:40, 21:35) - Polski Związek Kolarski zachęca, by ciepło przywitać ich na warszawskim Okęciu.