pro-cycling.org
Oman: Dubel Kristoffa
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-02-17 15:32:44).

Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin) zainkasował dziś drugie etapowe zwycięstwo na wyścigu dookoła Omanu. Liderem klasyfikacji pozostał jednak Ben Hermans (BMC), który do mety dojechał spokojnie w peletonie.Fot. Katusha


Wyniki 4. etapu Tour of Oman 2017

Piątkowy odcinek Tour of Oman to zaledwie 118 kilometrów po szosach rozpościerających się między plażą Al Sifah, gdzie wyznaczono start, a metą pod budynkiem ministerstwa turystyki. Większość dnia minęła pod znakiem ucieczki, do której załapali się: Tanel Kangert (Astana), Axel Domont (Ag2r La Mondiale), Stefan Küng (BMC Racing Team), Annas Ait el Abdia (UAE Abu Dhabi), Bob Jungels (Quick-Step Floors), Stefan Denifl (Aqua Blue Sport), Mike Teunissen (Team Sunweb), Fabien Doubey (Wanty-Groupe Gobert) i Daniel Eaton (UnitedHealthcare). Ich przewaga nad peletonem trzymała się na skromnym poziomie 2-3 minut, ale w zasadzie od początku było niemalże pewne, iż o końcowym wyniku etapu zadecyduje sprinterski finisz.

Jak na Oman przystało, trasa sama w sobie jakaś szczególnie nudna nie była. Znalazło się na niej kilka hopek, w tym cztery oznaczone premiami górskimi. Trochę przerzedziły one szeregi ucieczki i wniosły nieco ożywienia do rywalizacji, ale nie zmieniły faktu, że z każdym kolejny kilometrem zbliżającym kolarzy do mety, peleton systematycznie odrabiał stratę i ostatecznie zakończył akcję na jakieś 20 kilometrów przed finiszem.

Leżący na kilkanaście kilometrów przed końcem etapu podjazd pod Bousher Al Amerat sprawił, że od peletonu odłączyła się dość spora grupka, ale za sprawą pracy m.in. Katushy wszystko zjechało się przed ostateczną rozgrywką.

W finale najlepiej wypadł Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin), wyprzedzając na kresce Sonny'ego Colbrellego (Bahrain-Merida) i Grega Van Avermaeta (BMC Racing Team).