pro-cycling.org
Sbaragli uderzony przez kibica na Giro d’Italia
napisał: Artur Pierzyński (2017-05-11 22:52:31).

Jakby dla zawodowych kolarzy było mało niebezpieczeństw w postaci motocykli, kiepskiej pogody albo stromych i szybkich zjazdów, dodatkowo muszą oni także uważać, z resztą nie od dziś, na kibiców.

Kristian Sbaragli (Dimension Data) podczas 5. etapu Giro d’Italia został uderzony przez robiącego sobie selfie kibica. Sprinter zamieścił na swoim twitterowym profilu zdjęcie ogromnego plastra przyklejonego na lewym boku, tuż nad biodrem. Zdjęcie opatrzył komentarzem: - Dziś zostałem uderzony przez widza robiącego sobie selfie. To szaleństwo, nie wiem jak to się stało, że nie upadłem. Proszę szanujcie nas, to nie gra video.

To nie pierwszy przypadek roztargnienia kibiców w tym tygodniu. Mieliśmy już okazję oglądać video z pewną "fanką", która stojąc przy trasie tyłem do peletonu zaczęła pozować do nagrania. Tylko dzięki jakiemuś niespotykanemu szczęście nie nie doszło do kontaktu między nią, a zawodnikami, co przy tak rozpędzonej grupie miałoby dramatyczne konsekwencje. To oczywiście nie jest pierwszy i zapewne nie ostatni raz, kiedy dochodzi do tego typu sytuacji.