pro-cycling.org
Kalifornia: Ostatni etap dla Bronzini
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-05-14 23:51:59).

Giorgia Bronzini (Wiggle-High5) zgarnęła dziś ostatnie etapowe zwycięstwo czekające na zawodniczki w tegorocznej odsłonie kobiecego Tour of California.


Fot. Boels Dolmans


Wyniki 4. etapu Amgen Women's Race 2017

70 kilometrów po ulicach Sacramento - tak w skrócie wyglądała trasa ostatniego z etapów Amgen Breakaway from Heart Disease Women's Race empowered with SRAM. 20-krotnie pokonywana runda oznaczała szybką rozgrywkę w wysokim tempie, potęgowanym dodatkowo przez liczne próby odjazdów.

Chętnych do harców było sporo, jednak żadna z dziewczyn nie zagrzała dłużej miejsca na czele. Peleton napędzany był m.in. przez ekipę Boels Dolmans, która ani myślała odpuścić odjazd. Jej celem było bowiem wyprowadzenie swojej liderki, Anny van der Breggen, na lotne sprinty, gdzie czekały bonifikaty czasowe. Zaledwie 2-sekundowa strata w generalce do liderki Katie Hall (UnitedHealthCare) była w dalszym ciągu do odrobienia przez Holenderkę.

Van der Breggen dopięła swego i faktycznie zdołała zgarnąć cenne sekundy, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej kalifornijskiego wyścigu. Z kolei ostatni finisz o etapowy sukces rozstrzygnął się masowym finisze, w którym najlepiej wypadła Giorgia Bronzini z Wiggle-High5. Włoszka na kresce pokonała Coryn Riverę (Team Sunweb) i Kristen Wild (Cylance).