pro-cycling.org
Quintana: Spodziewam się straty na czasówce
napisał: Magda Tkacz (2017-05-15 17:00:59).

Niedzielny finisz pod Blockhaus przysporzył Nairo Quintanie (Moviestar) pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. Jednak jak sam twierdzi, czasówka zweryfikuje na jak długo otrzymał maglia rosa.Fot. Movistar


Nairo Quintana (Movistar) po niedzielnym etapie objął prowadzenie w generalce, mając 28 sekund przewagi nad drugim w tej klasyfikacji Thibautem Pinot (FDJ). Kolumbijczyk ma jednak obawy, że jutrzejsza jazda indywidualna na czas zweryfikuje na jak długo otrzymał maglia rosa. To niemal pewne, że na czasówce stracę koszulkę. Tacy zawodnicy jak Tom Doumoulin, czy Thibaut Pinot radzą sobie dużo lepiej na czas niż ja. Mam tylko nadzieję, że nie stracę zbyt dużo. Chciałbym oczywiście zachować maglia rosa, ale to będzie ciężkie zadanie jutro.

Spytany o to, jaką ma strategię na dalszą część wyścigu odpowiedział: Najpierw musimy zobaczyć, jak zakończy się wtorkowy etap, dopiero wtedy będziemy mogli poważniej pomyśleć o strategii. Nie chciałbym jednak zdradzać zbyt wiele, ale to oczywiste, że będziemy pracować tak mocno jak się da.