pro-cycling.org
Pierwsza połowa Giro d’Italia w liczbach
napisał: Mateusz Pikos (2017-05-15 17:26:50).

Setna edycja kolarskiego wyścigu dookoła Włoch jest już niemal na półmetku. Podczas dziewięciu pierwszych etapów peleton pokonał ponad połowę dystansu, jaki przygotowali organizatorzy. W połączeniu z dniem wolnym daje to doskonałą okazję do pierwszych podsumowań.Fot. LaPresse


* Ostatnie kilometry wczorajszej wspinaczki pod Blockhaus za pośrednictwem transmisji telewizyjnej obejrzało 2 miliony 749 tysięcy widzów.

* Profil Giro d’Italia na Twitterze zanotował 19,5-miliona odsłon, a hashtag #giro100 stał się jednym z najchętniej używanych przez kolarzy i ich drużyny.

* Oficjalną stronę wyścigu w ciągu pierwszego tygodnia odwiedziło ponad 4,5-miliona internautów. Daje to wzrost o 50% w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku.

* Konto w serwisie Instagram śledzi aktualnie 320 tys. użytkowników. Od początku wyścigu osoby korzystające z Instagrama reagowały ponad milion razy na treści publikowane każdego dnia.

* Wydano 1600 akredytacji dla przedstawicieli mediów, wliczając w to dziennikarzy serwisów lokalnych w regionach, gdzie zagościł wyścig.