pro-cycling.org
Norwegia: Edvald Boasson Hagen wygrywa 1. etap
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-05-17 23:55:52).

Etap otwierający zmagania w wyścigu po szosach Norwegii padł łupem Edvalda Boassona Hagena (Team Dimension Data), który objął jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.



Fot. Tour of Norway


Wyniki 1. etapu Tour of Norway 2017

Blisko 170 kilometrów pokonywali kolarze w ramach pierwszego z odcinków Tour of Norway. Trasa wiodła ich z Honefoss do Asker, czyli po południowej części kraju. Pośród uczestników 19. edycji skandynawskiego wyścigu znaleźli się również zawodnicy polskiej grupy CCC Sprandi Polkowice.

Zgodnie z oczekiwaniami, pomimo podejmowanych na trasie ataków i ucieczek, w finale o zwycięstwo walczyli sprinterzy. Najszybszy z nich okazał się Norweg Edvald Boasson Hagen, co oznaczało dla jego zespołu - Dimension Data - podwójnie szczęśliwy dzień. W równolegle rozgrywanym Giro d'Italia triumfował dziś bowiem inny kolarz tego zespołu, Omar Fraile.

Na finiszu w Asker Boasson Hagen pokonał Tosha Van der Sande (Lotto Soudal) i Simona Gerransa (Orica-Scott). Najlepszym z polkowiczan był dziś Jakub Kaczmarek, który sklasyfikowany został na 32. pozycji.