pro-cycling.org
Norwegia: Groenewegen najszybszy na 2. etapie
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-05-18 20:50:29).

Dylan Groenewegen (Team LottoNl-Jumbo) okazał się najszybszy w sprinterskim pojedynku wieńczącym drugi z etapów Tour of Norway.Fot. Tour of Norway


Wyniki 2. etapu Tour of Norway 2017

Drugiego dnia zmagań w Norwegii na kolarzy czekał długi, liczący 194 kilometry etap wiodący z Eidsvoll do Brumunddal. Pagórkowata trasa sprzyjała harcom, a z okazji tym razem skorzystali Fridtjof Roinas (Team Sparebanken Sor), Ken Levi Eikeland (Team FixIt.no) oraz Fernando Orjuela (Manzana Postobon). Trójka kręciła na czele długie kilometry, uzyskując blisko 6 minut przewagi.

Mimo sporego zapasu czasowego, uciekająca grupka nie zdołała utrzymać się przed peletonem do końca i została złapana, zaś o kolejności na mecie zadecydował masowy finisz.

Najszybszy w sprincie o zwycięstwo etapowe okazał się Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo), pokonując na kresce Kristoffera Halvorsena (Joker Icopal) i Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data), który utrzymał mimo wszystko koszulkę lidera wyścigu. Spośród zawodników CCC Sprandi Polkowice najwyżej dzisiejszy etap ukończył Piotr Brożyna, zajmując 16. miejsce.