pro-cycling.org
Walka o Urana na przyszły sezon
napisał: Mateusz Pikos (2017-07-31 17:12:06).

Po znakomitym występie w Tour de France z perspektywy ekip World Touru zawodnik z Kolumbii znacząco zyskał na wartości. Według najświeższych doniesień do walki o pozyskanie Rigo włączyła się Astana, Trek oraz UAE Team Emirates. Zatrzymać w swym składzie Urana chcą także przedstawiciele Cannondale.Fot. Cannondale-Drapac


Szczegóły dotyczące przyszłości Rigoberto Urana poznamy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Obecny kontrakt Kolumbijczyka wygasa z końcem tego roku co daje drugiemu zawodnikowi tegorocznej Wielkiej Pętli wolną rękę w wyborze drużyny. Niemniej jednak obecny pracodawca Rigo umożliwia mu podpisanie nowego kontraktu na najbliższe lata.

Według włoskiego serwisu Tuttobiciweb scenariusz ten jest jak najbardziej możliwy. Kontrakt miałby zostać zawarty na okres trzech lat, a Uran miałby zostać niekwestionowanym liderem Cannondale-Drapac na Tour de France.

Z kolei portal Cyclingnews donosi, że chęć pozyskania Rigoberto Urana wyraźili przedstawiciele Trek-Segafredo, UAE Team Emirates i Astany. W przypadku powyższych zespołów kolarz z Ameryki Południowej miałby stanąć na starcie Wielkiej Pętli jako lider w najbliższych dwóch latach.

Mając na uwadze ostatnie wydarzenia należy spodziewać się poważnych roszad w szeregach drużyn aspirujących do walki w Grand Tourach. Pojawiają się głosy o odejściu Fabio Aru z Astany do UAE Team Emirates. Nie brakuje także doniesień o zmianach planów startowych Alberto Contadora. Hiszpan miałby stanąć na starcie Giro i Vuelty, a co za tym idzie ekipa Treka miałby wakat dla lidera zespołu na Tour de France.