pro-cycling.org
Bob Jungels kolejne trzy lata w Quick-Step Floors
napisał: Artur Pierzyński (2017-07-31 23:11:39).

Bob Jungels (Quick-Step Floors) potwierdził, że zostaje w swojej ekipie na kolejne trzy lata. Jego główną rolą będzie udział w wyścigach etapowych.Fot. QuickStep Floors


24-letni kolarz ma na swoim koncie narodowe mistrzostwo Luksemburga, ukończone Giro d'Italia na 8. pozycji klasyfikacji generalnej, a także koszulkę najlepszego młodzieżowca w tym wyścigu. Oczekuje się, że kolarz będzie liderem grupy podczas przyszłorocznej hiszpańskiej Vuelty.

Podpisany własnie długoterminowy kontrakt dał również sygnał co do przyszłości teamu. Podczas Tour de France jego manager, Patrick Lefevere, zaznaczył, że belgijski team ma już plany na nadchodzący sezon, a oprócz istniejących już sponsorów pojawią się nowi.

- Jestem naprawdę szczęśliwy z tego gdzie jeżdżę i z tego, jaka jest ta drużyna. To, czy zostać w tu czy nie, nigdy nie było dla mnie wątpliwością - powiedział Jungels. - Czuję ogromne wsparcie i zaufanie ze strony drużyny i jestem dumny, że będę w niej jeździć przez kolejne trzy lata. Wkraczam w naprawdę interesujący okres i ważne jest dla mnie to, że będę mógł wspierać moich kolegów z zespołu podczas wielkich tourów. Chciałbym widzieć swoją karierę jako projekt. Dwa lata temu nie byłem pewien, czy mogę konkurować w klasyfikacji grand tourów, ale jeżdżąc w Quick-Step Floors mam taką pewność. Wiem, że mogę się sprawidzić zarówno w wyścigach klasycznych, jak i etapowych, więc postaram się być tam, gdzie to mieć znaczenie, choćby na Liège–Bastogne–Liège, Paris-Nice, Tirreno-Adriatico czy Tour de Suisse.