pro-cycling.org
TdP: Sagan znów na czele
napisał: Artur Pierzyński (2017-07-31 23:17:52).

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) po trudnym etapie z kilkoma premiami górskimi pierwszej kategorii wrócił na prowadzenie klasyfikacji generalnej Tour de Pologne.

Dzisiejszy etap sprawił kolarzom wiele trudności i choć było kilka prób odjazdu na stromych podjazdach, Peter Sagan cały czas pojawiał się w obiektywie kamery, zajmując między 10. a 15. miejscem w stawce. Najbardziej aktywnymi były ekipy BMC Racing Team i Katusha-Alpecin, ale Słowak cierpliwie czekał na swój czas. Mocne ataki przypuszczone na podjazdach przez Adama Yatesa (Orica-Scott) i Dylana Teunsa (BMC Racing Team) sprawiały jednak wrażenie wystarczająco mocnych, żeby pozbawić Sagana walki o zwycięstwo.

- Dziś było o wiele ciężej, niż się spodziewałem i mieliśmy taktykę, że jeśli uda mi się pokonać cztery premie górskie spróbuję powalczyć o zwycięstwo. Zdecydowaliśmy na ostatnim podjeździe, że zobaczymy kto będzie silniejszy - Rafał Majka czy ja - i będziemy walczyć o finisz. Niestety na ostatnich 400 metrach trochę zostaliśmy w tyle i facet z BMC odjechał nam. Prawie do dorwaliśmy, ale meta okazała się za blisko. Ważnym jest, że mam z powrotem żółtą koszulkę. Zobaczymy co będzie w kolejnych dniach, ale na pewno jedziemy z Rafałem po zwycięstwo - powiedział Sagan.

Słowak zaznaczył, że to nie on jest liderem grupy w tym wyścigu, a Rafał Majka. Tak czy inaczej to Sagan wygrał etap w Krakowie, a zwycięstwem pokazał po raz kolejny swoją formę. W kolejnych dniach okaże się, czy Majka będzie walczył o miejsce na podium, pewnym jest jednak, ze Bora-Hansgrohe ma dwóch mocnych zawodników i to dzięki nim może rozdawać karty.