pro-cycling.org
Kennaugh przechodzi do Bora-hansgrohe
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-01 12:12:26).

Peter Kennaugh poinformował, że przez kolejne dwa sezony będzie ścigać się w barwach ekipy Bora-hansgrohe.Fot. Team Sky


Brytyjczyk po trwającej 7 lat przygodzie z Team Sky postanowił zmienić otoczenie. W nowym sezonie 28-latka zobaczymy w ekipie Bora-hansgrohe, z którą podpisał dwuletni kontrakt. Kennaugh był ważnym ogniwem brytyjskiego zespołu. W tym sezonie udało mu się wygrać etap na Criterium du Dauphine. Jednak duża rywalizacja wewnątrz ekipy oraz skupienie na dużych celach takich jak Tour de France spowodowało, że Kennaugh postanowił zmienić otoczenie.

- Potrzebuję zmiany, nowych wyzwań i motywacji. Czułem, że jeśli nie spróbowałbym sił w nowej ekipie i do końca został w Sky to po zakończeniu kariery mógłbym tego żałować - przyznał Brytyjczyk. Byłem w zespole od 2010. Przy poprzednich dwóch renegocjacjach kontraktu zastanawiałem się nad ewentualną zmianą ekipy ale nigdy nie brałem tej opcji na poważnie. Teraz jednak zdecydowałem, że to jest ten moment - stwierdził.

Kennaugh do "niebiańskich" dołączył w 2010 roku jako obiecujący talent. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się on w krótkich wyścigach etapowych. Do największych sukcesów w barwach Team Sky można zaliczyć m.in. dwukrotnie zdobyty tytuł mistrza Wielkiej Brytanii ze startu wspólnego czy zwycięstwa w Tour of Austra 2014 oraz Cadel Evans Great Ocean Road Race 2016. Brytyjczyk jednak pełnił głównie rolę pomocnika Christophera Froome'a, dlatego teraz zdecydował się dołączyć do Bory gdzie zapewne otrzyma więcej szans jazdy na swoje konto.

- Team Sky to jedyny profesjonalny zespół w którym ścigałem się do tej pory w mojej karierze, do którego przeszedłem z Akademii Brytyjskiego Związku Kolarskiego gdzie znajdowałem się pod opieką Dave Brailsford oraz Roda Ellingwortha, których znam od 15. roku życia. Teraz przechodzę do ekipy w której znam może jedną lub dwie osoby co może wydawać się zniechęcające, ale tak jest zawsze kiedy zmienia się miejsce pracy. Jestem jednak pewny, że kiedy rozpoczniemy nowy sezon, szybko poczuje się tam jak w domu - przyznał 28-latek.

Usługami Brytyjczyka zainteresowanych było kilka ekip. Wiosną spekulowało się, że Kennaugh dołączy do ekipy Katusha-Alpecin jednak sam zainteresowany szybko je zdementował. Teraz głównymi kandydatami były ekipy UAE Team Emirates oraz Bora-hansgrohe, która okazała się bardziej konkretna w rozmowach i to właśnie w barwach tej ekipy zobaczymy Kennaugha w nowym sezonie.

- Rozmawiałem z kilkoma zespołami, ale Bora była najbardziej konkretna. W rozmowach przedstawili mi jaką rolę mam pełnić w zespole i dali do zrozumienia, że na mnie liczą. Poczułem, że to dobra opcja dla mnie - powiedział Brytyjczyk.

Zamiana Team Sky na ekipę Bory da 28-latkowi więcej szans walki na własne konto. W niemieckim zespole nie ma aż tak wielu gwiazd co pozwala przypuszczać, że Kennaugh stanie się ważnym ogniwem zespołu w przyszłym sezonie.

Myślę, że ograniczenie składów na Tourze do ośmiu zawodników powoduje, że znalezienie się w tym składzie byłoby trudne w każdej ekipie. Bora to również drużyna ze ścisłej czołówki, dlatego trzeba będzie walczyć o to miejsce. To będzie wspaniałe móc jeździć w zespole z takimi kolarzami jak Peter czy Rafał - ocenił Kennaugh.