pro-cycling.org
Fabio Aru liderem Astany na Vueltę
napisał: Mateusz Pikos (2017-08-01 16:13:05).

Dla Włocha będzie to drugi start w Grand Tourze tego roku, a zarazem ostatnia szansa na spełnienie oczekiwań dotyczących klasyfikacji generalnej. Start w rodzimym Giro przekreśliła kwietniowa kraksa, z kolei podczas Tour de France uplasował sekundę za podium.Fot. ASO


Oczywistym było na początku sezonu, że dla kolarzy z Półwyspu Apenińskiego celem numer jeden na obecny sezon będzie setna edycja Giro d’Italia. Dla lidera Astany wyścig ten zakończył się jeszcze przed jego rozpoczęciem, gdy do odpuszczenia zmusiła go kontuzja kolana. Mając na uwadze stan zdrowia Fabio Aru zespół poczynił stosowne zmiany w kalendarzu startów i oddelegował Włocha na Critérium du Dauphiné, gdzie miał należycie przygotować się do występu w Tour de Frnace.

Występ Włocha w Wielkiej Pętli można zaliczyć do udanych, natomiast po przekroczeniu mety czasówki zorganizowanej w Marsylii pozostał spory niedosyt. Aru wygrał. Etap i spędził dwa dni w żółtej koszulce. Na górskich etapach w trzecim tygodniu poniósł jednak znaczne straty i spadł na piąte miejsce w generalce. Mimo wszystko zdołał zabłysnąć jeszcze na trasie przedostatniego etapu i odrobił znaczną cześć strat. Pozwoliło to na awans o jedną pozycję, a do trzeciego miejsca w całym wyścigu zabrakło mu sekundy.

Vuelta a Espana jest jedynym wygranym wyścigiem trzytygodniowym przez Fabio Aru. Dokonał tego przed dwoma laty. Tegoroczna edycja rusza 19 sierpnia. Pierwszą odsłoną rywalizacji będzie drużynowa jazda na czas, która zostanie rozegrana w francuskim Nimes.