pro-cycling.org
Barguil oraz Moinard w Fortuneo-Oscaro
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-02 15:20:02).

Francuska prokontynentalna ekipa Fortuneo-Oscaro ogłosiła, że w przyszłym sezonie barwy zespołu reprezentować będą Warren Barguil oraz Amael Moinard.Fot. ASO / Pauline Ballet


25-latek po pięciu sezonach spędzonych w WorldTourze postanowił zmienić otoczenie i dołączyć do prokontynentalnej ekipy Fortuneo-Oscaro. Kontrakt z nowym zespołem obowiązywać będzie przez trzy kolejne sezony. Barguil przyznaje, że dołączenie do nowej ekipy pozwoli mu w pełni wykorzystać ofensywny styl jazdy jaki preferu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ekipa swoją siedzibę ma w Bretanii skąd pochodzi.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączę do zespołu Fortuneo-Oscaro. Obserwowałem rozwój tej ekipy w ostatnich latach, a występ w tegorocznym Tour de France pokazał, że ekipa jest zgrana i ma kolarzy, którzy prezentują odpowiedni poziom. Emmanuel Hubert ma ambicje aby ten projekt przynosił sukcesy w postaci wygrywanych dużych wyścigów, ale przy zachowaniu rodzinnej atmosfery wewnątrz zespołu. Rozumie też, że mi osobiście odpowiada styl jazdy taki jaki prezentowałem podczas tegorocznej Wielkiej Pętli. Ponadto dołączam do zespołu, który wywodzi się z Bretanii co ma dla mnie spore znaczenie - przyznał Barguil.

Do największych sukcesów w dotychczasowej karierze Baguila można zaliczyć m.in tegoroczny Tour de France podczas którego zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrywając przy okazji dwa etapy oraz klasyfikację górską. Oprócz tego Francuz ma też na koncie m.in dwie wygrane etapowe podczas Vuelty czy trzecie miejsce w wyścigu Tour de Suisse 2016.

Radości z faktu podpisania umowy z 25-latkiem nie kryje dyrektor ekipy, Emmanuel Hubert.

- To ogromna radość móc ogłosić przejście do Fortuneo-Oscaro tak znakomitego kolarza jak Warren. Będzie mógł liczyć na wsparcie zespołu, który czekał na prawdziwego lidera, który będzie w stanie walczyć o zwycięstwa podczas największych wyścigów. Co również ważne, Warren pochodzi z Bretanii, a Bretania jest dumna ze swoich korzeni i jest gotowa podbijać nowe tereny - stwierdził Hubert.

Przy okazji ogłoszenia transferu Barguila, poinformowano również o zakontraktowaniu Amaela Moinarda. 35-letni Francuz przez ostatnie siedem sezonów reprezentował barwy ekipy BMC Racing Team.