pro-cycling.org
Nieve przechodzi do Orica-Scott
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-03 13:52:50).

Mikel Nieve po czterech sezonach spędzonych w Team Sky zmienia barwy. Od nowego sezonu doświadczony Hiszpan reprezentować będzie barwy ekipy Orica-Scott.Fot. Orica-Scott


33-letni Nieve, specjalista od jazdy po górach w ostatnich sezonach pełnił funkcję jednego z głównych pomocników Christophera Froome'a, któremu pomógł w odniesieniu zwycięstw w Wielkiej Pętli w dwóch ostatnich edycjach. Mimo pracy na rzecz innych kolarzy sam też potrafił walczyć o dobre wyniki. Kilkukrotnie zdarzało mu się kończyć Wielkie Toury w czołowej piętnastce. W 2016 roku wygrałem też klasyfikację górską podczas Giro.

Po przejściu do ekipy Orica-Scott rola Hiszpana znacząco się nie zmieni. Nieve ma głównie pełnić funkcję pomocnika dla Estebana Chavesa czy braci Yates, którzy mimo młodego wieku świetnie prezentują się podczas największych wyścigów.

- Dobrze znam Estebana oraz braci Yates. Mimo młodego wieku pokazali już, że mają talent i potrafią osiągać świetne wyniki. Chcę pomóc zespołowi odnosić zwycięstwa w ważnych wyścigach. Chcę być częścią składu podczas dużych wyścigów i być ważnym pomocnikiem w górach, szczególnie dla tych trzech chłopaków. Zawsze podobał mi się sposób w jaki działa ekipa Orica-Scott i atmosfera jaka panuje wewnątrz drużyny. Żyją kolarstwem dlatego chcę być częścią tej ekipy - przyznał Nieve.

Hiszpan jest już drugim kolarzem, który opuści ekipę Sky po zakończeniu obecnego sezonu. Pierwszym był Peter Kennaugh, który kilka dni temu potwierdził odejście do ekipy Bora-hansgrohe.