pro-cycling.org
Bettiol pierwszym wzmocnieniem BMC
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-03 14:56:24).

Alberto Bettiol reprezentujący w tym sezonie barwy Cannondale-Drapac, od przyszłego sezonu ścigać się będzie w ekipie BMC Racing Team.Fot. Cannondale-Drapac


23-letni Włoch barwy Cannondale reprezentował od 2014 roku. Jego specjalnością stały się wyścigi jednodniowe w których zanotował kilka bardzo dobrych wyników. Był m.in. 2. w Bretagne Classic - Quest France 2016 czy też 4. w GP Cycliste de Quebec 2016. Ponadto w czołowej dziesiątce kończył takie wyścigi jak: Clasica San Sebastian 2017, GP Cycliste de Montreal 2016 czy E3 Harelbeke 2017. Polscy kibice mogą pamiętać go też z zeszłorocznego wyścigu Tour de Pologne gdzie był trzeci.

Transferem Bettiola ekipa BMC wypełnia lukę jeśli chodzi o kolarzy specjalizujących się w klasykach, po tym jak przejście do ekipy Bora-hansgrohe ogłosił Daniel Oss.

- Zawsze uważałem BMC Racing Team za jeden z największych i najbardziej profesjonalnych zespół w WorldTourze. Niezależnie od mojej roli zawsze będę dawał z siebie wszystko. Już nie mogę się doczekać możliwości ścigania i uczenia się jazdy w brukowanych klasykach od Grega Van Avermaeta i reszty ekipy. Moim celem jest rozwijanie się jako kolarz tak jak to miało miejsce w ostatnich latach. Innym powodem dla którego zdecydowałem się wybrać ekipę BMC jest też chęć poprawienia umiejętności jazdy na czas, a ten zespół jest jednym z najlepszych na świecie w tej specjalności - powiedział Bettiol.

Zadowolenia z faktu zakontraktowania młodego Włocha nie kryje dyrektor generalny BMC, Jim Ochowicz.

- Alberto Bettiol ma zaledwie 23 lata, a od kilku już lat ściga się w WorldTourze i osiąga bardzo dobre wyniki jak choćby ostatnie szóste miejsce w Clasica San Sebastian, gdzie jechała światowa czołówka specjalistów od jazdy po górach. Alberto jest bardzo wszechstronnym kolarzem dlatego cieszymy się, że będziemy mogli pomóc mu w rozwoju. Ważne jest dla nas aby pozyskiwać zawodników, którzy mają spory potencjał, dlatego z radością powitamy Alberto w BMC Racing Team - przyznał Ochowicz.