pro-cycling.org
Zatrzymana seria Hansena
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-04 16:38:22).

Adam Hansen nieprzerwanie od sześciu lat startował i kończył każdy z Wielkich Tourów. Wspaniała passa zatrzyma się jednak na liczbie 18 ponieważ dość niespodziewanie Australijczyk nie znalazł się w składzie Lotto-Soudal na tegoroczną Vueltę.Fot. Lotto-Soudal


36-latek startował w każdym z Wielkich Tourów począwszy od wyścigu Vuelta a Espana 2011. Licznik zartrzyma się na liczbie 18 bowiem dość niespodziewanie Hansen został poinformowany przez zespół, że nie pojedzie w tegorocznej Vuelcie. Dla sympatycznego Australijczyka zabrakło miejsca nawet na liście rezerwowej.

- Niedawno jeden z dyrektorów sportowych poinformował mnie, że nie wezmę udziału w tegorocznej Vuelcie ponieważ nie znalazłem się w składzie. Zespół zdecydował się postawić na innych kolarzy - przyznał Hansen w rozmowie dla Ride Media.

Hansen barwy ekipy Lotto-Soudal reprezentuje od 2011 roku. 36-latek jest drugim najstarszym zawodnikiem w ekipie, po Larsie Ytting Baku. W trakcie swoich 18 startów w Wielkich Tourach Hansen wygrał dwa etapy: podczas Giro d'Italia 2013 oraz Vuelta a Espana 2014. Jak sam przyznaje, jest lekko rozczarowany, że jego piękna seria została zakończona przez decyzję ekipy a nie przez niego samego.

- Nie jestem zachwycony tą decyzją i jest ona dla mnie trudna. Nie chciałem aby to została zakończone w ten sposób, ale taka jest decyzja drużyny i nie mam na nią wpływu. Muszę uszanować ich decyzję. Vuelta to jeden z najlepszych Wielkich Tourów i zarówno dla mnie jak i dla ekipy był to zawsze dobry wyścig. W naszym zespole nie ma jednego głównego lidera dlatego miło jest być w składzie na ten wyścig i móc pojechać na własny rachunek - ocenił 36-latek.

Hansen, który nastawiał się na start w Hiszpanii musi teraz zaplanować resztę sezonu. Dosyć prawdopodobny wydaje się scenariusz w którym kolarz Lotto-Soudal pojawi się na starcie takich wyścigów jak Tour of Britain czy Munsterland Giro.

- Liczyłem na start w Hiszpanii dlatego nie planowałem w najbliższym czasie startu w innych wyścigach. Lubię wyścig w Hamburgu i mógłbym poprosić o możliwość startu tam jednak skład na ten wyścig również jest już ustalony. Być może wystartuję w Tour of Britain, Munsterland Giro czy Tour of Guangxi co też byłoby miłe - powiedział Hansen.