pro-cycling.org
Burgos: Barbero najlepszy na 4. etapie
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-04 17:33:55).

Carlos Barbero (Team Movistar) triumfował na 4. etapie Vuelta a Burgos z metą w miejscowości Clunia. Liderem pozostał Mikel Landa (Team Sky).Fot. Movistar Team


Wyniki 4. etapu Vuelta a Burgos 2017

W piątek kolarze ścigający się w wyścigu Dookoła Burgos rywalizowali na lekko pofałdowanej i liczącej 147 kilometrów trasie z Bodegas Nabal do Clunii.

Odjazd dnia uformował się niedługo po starcie i znaleźli się w nim: Benjamin King (Dimension Data), Antoine Duchesne (Direct Energie), Etienne Van Empel (Roompot Nederlandse Loterij) oraz Marcos Jurado (Burgos-BH). Początkowo uciekinierom udało się odjechać na ponad cztery minuty, jednak peleton kontrolowany przez ekipę Sky zredukował i przed dłuższy czas utrzymywał różnicę na poziomie dwóch i pół minuty.

Wraz ze zbliżaniem się do mety przewaga stopniowo malała. Niespełna 20 kilometrów przed metą kiedy harcownicy notowali już niespełna pół minuty przewagi, samotnej akcji spróbował jeszcze Van Empel jednak siła peletonu była zbyt mocna i ostatnie 10 kilometrów na czele rozpoczął cały peleton.

Najmocniejszy na lekko wznoszącym się finiszu okazał się Carlos Barbero (Team Movistar). Drugie miejsce zajął Gianni Moscon (Team Sky), natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors).

Liderem wyścigu pozostał Mikel Landa (Team Sky).