pro-cycling.org
Kasperkiewicz na stażu w Quick-Step Floors
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-05 17:19:22).

Przemysław Kasperkiewicz został stażystą ekipy Quick-Step Floors. W WorldTourowej ekipie spędzi resztę sezonu 2017.Fot. INPHO/Ryan Byrne


Staż Polaka w Quick-Stepie rozpoczął się 1 sierpnia choć zarówno ekipa jak i sam zainteresowany o fakcie poinformowali dopiero w sobotę. Kasperkiewicz był już kiedyś blisko ekipy Patrick Lefevere'a ponieważ w sezonach 2015-2016 reprezentował barwy AWT Greenway przekształconej potem w Klein Constantia, która pełniła rolę młodzieżówki belgijskiej ekipy. Teraz będzie miał doskonałą szansę zaprezentowania swoich umiejętności na tle kolarzy jeżdżących na codzień w WorldTourowej ekipie co może i jemu otworzyć drogę do upragnionego WorldTouru. Pierwszymi startami w barwach belgijskiej ekipy będą Grote Prijs Jef Scherens (20 sierpnia) oraz Omloop Mandel (26 sierpnia).

- W zeszłym sezonie reprezentowałem barwy młodzieżówki Quick-Stepu, Klein Constantia więc można powiedzieć, że znam trochę drużynę. To niesamowity zespół mający w swoim składzie wielu znakomitych i utalentowanych kolarzy, więc kiedy tylko pojawiła się propozycja stażu to nie zastanawiałem się ani chwili tylko postanowiłem skorzystać z tej okazji. Otrzymanie takiej szansy daje mi wiele pewności siebie oraz motywacji. Trenowałem i pracowałem ciężko aby pojawić się w tym miejscu dlatego zamierzam pokazać swoje umiejętności i udowodnić, że jestem silnym i dobrym kolarzem - przyznał w rozmowie dla oficjalnej strony Quick-Stepu Kasperkiewicz.

Drugim obok Polaka stażystą będzie Kolumbijczyk Alvaro Hodeg.

- Chcemy dać szansę młodym kolarzom i zobaczyć jak radzą sobie na tle zawodowców, choć trzeba pamiętać, że pozostała część sezonu nie jest zbyt bogata jeśli chodzi o wyścigi, a szczególnie te WorldTourowe gdzie mogliby zdobyć cenne doświadczenie. Słyszałem o Alvaro i Przemysławie same dobre rzeczy, a teraz jestem ciekawy aby zobaczyć ich w akcji w barwach naszej ekipy - powiedział Patrick Lefevere.