pro-cycling.org
BinckBank Tour: Sagan otwiera rywalizację
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-08-07 17:13:26).

Peter Sagan (Bora-hansgrohe) sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie rozpoczętego dziś BinckBank Tour, obejmując również prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.Fot. Dominik Smolarek


Lista startowa i trasa BinckBank Tour 2017
Wyniki 1. etapu BinckBank Tour 2017

Etap otwierający zmagania w BinckBank Tour, znany wcześniej jako Eneco Tour, liczył sobie niespełna 170 kilometrów i prowadził po niemalże płaskich szosach Holandii, z Bredy do Venray. Przez większość dnia na czele kręciła ucieczka, do której załapali się Piet Allegaert (Sport Vlaanderen-Baloise), Mark McNally (Wanty-Groupe Gobert), Laurens De Vreese (Astana) i Elmar Reinders (Roompot-Nederlandse Loterij).

Akcja z góry była skazana na niepowodzenie, bowiem pozostające w peletonie ekipy sprinterów były mocno zdeterminowane, by rozprowadzić dziś na finiszu swoich liderów. 50 kilometrów przed metą czołówka miała jeszcze półtorej minuty zapasu, a ostatecznie harcowników wyłapano na ostatnich kilometrach.

W finałowej rozgrywce prym wiedli Peter Sagan (Bora-hansgrohe) oraz Phil Bauhaus (Team Sunweb). Walka pomiędzy Słowakiem i Niemcem była tak zacięta i wyrównana, że do wyłonienia zwycięzcy konieczna była analiza zapisu z fotofiniszu. Dopiero wtedy sędziowie wskazali, że minimalną przewagę na kresce miał mistrz świata i to on został triumfatorem 1. etapu BinckBank Tour, obejmując też prowadzenie w klasyfikacji generalnej.