pro-cycling.org
Transferowe ruchy Oriki, Bahrainu i Katushy
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-07 17:45:12).

Kolarskie okienko transferowe otwarte na oścież. Przedstawiamy więc ostatnie transfery jakie ogłoszone zostały m.in. przez ekipy Bahrain-Merida, Orica-Scott oraz Katusha-Alpecin.Fot. Quick-Step Floors


Trentin do Oriki, Cort Nielsen od Astany

Matteo Trentin opuszcza Quick-Step Floors. Włoch, który całą swoją dotychczasową zawodową karierę spędził w ekipie Patricka Lefevere'a, od nowego sezonu reprezentować będzie barwy Orica-Scott. Umowa będzie obowiązywać przez dwa kolejne sezony, a do głównych zadań Trentina należeć będzie walka podczas wiosennych klasyków oraz wsparcie podczas sprinterskich etapów dla Caleba Ewana.

- Kiedy doszło do pierwszych rozmów, od razu byłem zafascynowany projektem i rolą, która pozwoli mi walczyć podczas wiosennych klasyków. To było wspaniałe sześć lat w Quick-Step Floors, ale w ciągu kolejnych dwóch sezonów mam zamiar zrobić kolejny krok jeśli chodzi o klasyki i inne wyścigi - przyznał Włoch.

Bardzo zadowolony z zakontraktowania Trentina jest też dyrektor sportowy australijskiej ekipy, Matt White.

- Matteo spędził sześć lat w Quick-Stepie, który jest chyba najsilniejszym zespołem jeśli chodzi o jazdę w wiosennych klasykach. Jeździł z najlepszymi specjalistami od jednodniówek i teraz nadszedł czas aby mógł w pełni pokazać swoje umiejętności. W tego typu wyścigach Matteo jest facetem głodnym sukcesów. Dołączy także do budowanego wokół Caleba Ewana pociągu sprinterskiego. Posiadanie w zespole pomocnika, który rozprowadzał najlepszych sprinterów, będzie ogromną wartością dla Caleba - powiedział White.

Ekipę z Australii opuszcza za to Magnus Cort Nielsen, który podpisał dwuletnią umowę z ekipą Astany. Do największych sukcesów w dotychczasowej karierze wszechstronnego 24-latka można zaliczyć wygranie dwóch etapów Vuelta a Espana, a także triumf w Clasica de Almeria oraz wygrany etap podczas Volta a la Comunitat Valenciana. 24-latek będzie szóstym kolarzem z Danii który w przyszłym sezonie będzie jeździł w barwach kazachskiej ekipy.

- Dołączenie do Astany to ekscytujące wyzwanie i mam nadzieję, że będę miał okazję pokazać swoje umiejętności podczas ważnych wyścigów klasycznych, ale także być wsparciem dla naszych liderów podczas Wielkich Tourów. W ekipie są już moi rodacy dlatego ciesze się na możliwość ścigania razem z nimi oraz pozostałymi kolegami z nowej ekipy w sezonie 2018 - oznajmił Duńczyk.

Gorka Izagirre oraz Matej Mohoric w Bahrain-Merida

W kolejnym sezonie barwy ekipy Bahrain-Merida reprezentować będą Gorka Izagirre (Movistar) oraz Matej Mohoric (UAE Team Emirates). Gorka tym samym ponownie ścigać będzie się w jednej ekipie ze swoim bratem Ionem i ponownie jego głównym zadaniem będzie wspieranie go podczas górskich etapów. Nie wykluczone jednak, że w ekipie z Bahrajnu 29-latek otrzyma więcej szans na jazdę na własne konto niż to miało miejsce w Movistarze.

Największe sukcesy w dotychczasowej karierze starszy z braci Izagirre odniósł w tym sezonie bowiem udało mu się wygrać etap podczas Giro d'Italia. Ponadto wygrał Klasika Primavera de Amorebieta oraz zajął czwarte miejsce w Paryż-Nicea.

- Jestem bardzo szczęśliwy z faktu dołączenia do nowego zespołu. Mam nadzieję być ważnym ogniwem ekipy. Jestem podekscytowany na myśl o dołączeniu do nowych kolegów i możliwości poznania ich - przyznał Izagirre.

Po jednym sezonie spędzonym w barwach ekipy UAE Team Emirates, pod skrzydła Brenta Copelanda wróci Matej Mohoric, który z dyrektorem sportowy ekipy z Bahrajnu współpracował w sezonie 2016 gdy reprezentował barwy ekipy Lampre. 22-latek, który w 2012 roku zdobył tytuł mistrza świata juniorów, w dotychczasowej zawodowej karierze nie odniósł jednak Copeland widzi w nim spory potencjał.

- Współpracowałem osobiście z Matejem w przeszłości i wiem, że jest on niezwykle inteligentnym kolarzem i uważam, że mimo iż ma sporo do poprawy to drzemie w nim ogromny potencjał. Jestem pewien, że jazda w ekipie Bahrain-Merida pozwoli mu rozwinąć skrzydła - stwierdził Copeland.

Katusha-Alpecin: Haas przychodzi, Taaramae odchodzi

Nowym kolarzem ekipy Katusha-Alpecin będzie Nathan Haas. Australijczyk po dwóch sezonach spędzonych w barwach Team Dimension-Data postanowił zmienić otoczenie. Dobre wyniki i spora ilość punktów w rankingu jakie 28-latek zgromadził w tym sezonie spowodowały, że jego usługami zainteresowanych było kilka ekip. Najbardziej konkretna okazała się ekipa Katushy i to jej barwy przez kolejne dwa sezony reprezentować będzie Haas.

- To naprawdę dobry czas dla mnie aby przejść do większego zespołu, a takim niewątpliwie jest Katusha. Wierzą w moje umiejętności i chcą pomóc mi odnosić zwycięstwa, których na moim koncie jest niewiele - przyznał Australijczyk.

Barwy zarejestrowanej w Szwajcarii ekipy opuści za to Rein Taaramae, który w nowym sezonie zasili szeregi pro-kontynentalnej Direct-Energie.