pro-cycling.org
Hansen jednak pojedzie we Vuelcie
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-07 20:01:27).

Adam Hansen jednak wystartuje w dziewiętnastym z rzędu Wielkim Tourze. Australijczyk zastąpi w składzie Lotto Soudal na Vuelta a Espana kontuzjowanego Rafaela Vallsa.Fot. Lotto Soudal


Początkowo ze względu na problemy zdrowotne 36-latek został pominięty przy ustalaniu składu na rozpoczynającą się 19 sierpnia Vueltę. Oznaczało to, że zatrzymana zostanie piękna seria ukończonych z rzędu Wielkich Tourów, która po tegorocznej Wielkiej Pętli wynosiła już osiemnaście. Australijczyk nie krył smutku z tego powodu

W poniedziałek Lotto Soudal poinformowało jednak, że Hansen jednak będzie miał szansę kontynuować wspaniałą serię. Kontuzji bowiem doznał Rafael Valls i to właśnie 36-latek zastąpi Portugalczyka w składzie. Tym samym Australijczyk będzie miał szansę poprawić swój niesamowity wynik. Niewiadomą jest jedynie dyspozycja Hansena, który od momentu zakończenia Tour de France nie startował w żadnym wyścigu i nie będzie już miał okazji do sprawdzenia nogi przed startem Vuelty.

Valls, który podczas treningu złamał biodro i będzie musiał przejść operację jest tym samym trzecim po Jurgenie Roelandtsie oraz Frederiku Frisonie zawodnikiem belgijskiej ekipy, który z powodów zdrowotnych musiał przedwcześnie zakończyć sezon.

Skład Lotto Soudal na Vuelta a Espana 2017:, Sander Armée, Bart De Clercq, Jens Debusschere, Thomasa De Gendt, Adam Hansen, Rémy Mertz, Tomasz Marczyński, Maxime Monfort oraz Jelle Wallys.