pro-cycling.org
Giro d'Italia 2018 wyruszy z Jerozolimy
napisał: Artur Pierzyński (2017-08-08 08:41:37).

Przyszłoroczne Giro d'Italia rozpocznie się etapem jazdy na czas w Jerozolimie. W Izraelu mają rozegrać się jeszcze dwa etapy. Oficjalne przedstawienie trasy przez RCS Sport ma nastąpić 18 września.

Manager Israel Cycling Academy, Ran Margaliot, odmówił komentarza w tej sprawie odsyłając jednocześnie po informacje do RCS Sport. Nieoficjalnie mówi się, że wyścig przeniesię się na Sycylię oraz, że kolarze po raz kolejny zmierzą się z Etną. Prawdopodobnie następne etapy potoczą się na Veneto i nie ominą słynnego podjazdu pod Zoncolan.

Rząd Izraela będzie odpowiedzialny za całkowite bezpieczeństo, a także pokryje większą część kosztów organizacji wyścigu. Impreza ma być największym wyzwaniem pod względem ochrony w historii tego kraju.

Udział Izraela w wyścigu będzie wielkim wydarzeniem politycznym mającym na celu pokazać normalne życie w tym kraju. Organizacja Giro zbiegnie się z 70. rocznicą narodzin państwa Izrael, a prawdopodobny finał w Rzymie ma nieść przesłanie pokoju dla świata. Zespoł Israel Cycling Academy ma dostać dziką kartę na udział w etapówce.