pro-cycling.org
BinckBank Tour: Bodnar tuż za Kungiem
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-08-08 19:54:22).

Stefan Küng (BMC Racing Team) sięgnął po zwycięstwo na drugim etapie BinckBank Tour, pokonując w próbie jazdy na czas o 4 sekundy Macieja Bodnara (Bora-hansgrohe). Szwajcar objął prowadzenie w wyścigu.Fot. ASO/Alex BROADWAY


Lista startowa i trasa BinckBank Tour 2017
Wyniki 2. etapu BinckBank Tour 2017

Na dystansie 9 kilometrów rozgrywana była wtorkowa próba jazdy indywidualnej na czas, stanowiąca 2. etap BinckBank Tour. Trasa była płaska, ale nie brakowało na nich zakrętów czy kostki, więc umiejętności technicznej jazdy były tu na wagę złota, tym bardziej, ze szosa była mokra i ślizga od padającego deszczu, co część zawodników przypłaciła upadkami. Pośród nich był m.in. aktualny mistrz świata w tej specjalności, Tony Martin (Katusha-Alpecin), który poleciał na jednym z zakrętów jak po tafli lodu.

Sporo "dużych" nazwisk jechało już na samym początku, bowiem po pierwszym, sprinterskim etapie klasyfikacja generalna nie była jeszcze ułożona. Na pozycję lidera dnia wyszedł jednak dość szybko mistrz Szwajcarii Stephan Kung (BMC Racing Team), który metę przekroczył po 11 minutach i 2 sekundach. Przeskoczył on o 14 sekund dotychczasowego lidera Alexa Dowsetta (Movistar) i mocno trzymał się na czele. Kolejni kolarze docierali na finisz, ale jadąc ostrożnie po wymagającej trasie nie byli w stanie pokonać zawodnika BMC. Najbliższy tego był Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe), jednak i on stracił 4 sekundy do późniejszego zwycięzcy etapu i nowego lidera klasyfikacji generalnej. Dzięki dobremu występowi Bodnar jest po drugim dniu rywalizacji w BinckBank Tour wiceliderem wyścigu.