pro-cycling.org
Luke Rowe ze złamana nogą
napisał: Mateusz Pikos (2017-08-09 10:57:02).

Kontuzje w kolarskim peletonie nie są niczym nadzwyczajnym. Zawodnicy zdążyli przyzwyczaić nas do tego, że większość z urazów jest następstwem upadków na rowerze. Walijczyk jest jednak odstępstwem od tej reguły, gdyż złamał piszczel i kość strzałkową… na imprezie kawalerskiej brata.Fot. Team Sky


Złamanie nogi zawodnika Teamu Sky nie pozostawia żadnych wątpliwości, że Luka Rowe'a czeka dłuższa przerwa w treningach. O kontuzji i okolicznościach w jakich powstała świat dowidział się ze strony internetowej „Niebiańskich”.

- Mój brat Matt się żeni i była to okazja do zabawy z rodziną i przyjaciółmi. Rankiem mieliśmy rafting, spływ po rzece pontonem. Wskoczyłem do wody, ale wylądowałem na płyciźnie i złamałem nogę - wyjaśnił. - Będąc kolarzem jesteś przyzwyczajony do najróżniejszych kontuzji, od razu wiedziałem, że tym razem to coś poważnego - kontynuuje Walijczyk.

Rowe przeszedł operację złamanej nogi i przebywa obecnie w swym domu w Cardiff. Czeka go długi proces powrotu do zdrowia. Zespół nie określił dotychczas daty powrotu na rower swego zawodnika, ale sezon 2017 ma najpewniej z głowy.

Luke Rowe nie posiada na koncie zbyt wielu zwycięstw. W tym sezonie zdołał wygrać jedynie jeden z etapów Herald Sun Tour i było to jego pierwsze zwycięstwo od dłuższego czasu. Jednak kolarz z Walii notuje występy często kończone w pierwszej dziesiątce ważniejszych klasyków. Jest on także jednym z nieocenionych pomocników w sukcesach pozostałych kolarzy spod znaku brytyjskiego potentata medialnego.