pro-cycling.org
BinckBank Tour: Sagan po raz drugi
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-08-09 16:57:41).

Po drugie etapowe zwycięstwo w BincBank Tour sięgnął dziś Peter Sagan (Bora-hansgrohe), który okazał się najszybszy w sprincie z okrojonej czołówki. Liderem wyścigu pozostał Stephan Kung (BMC Racing Team), do którego 4 sekundy traci Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe).Fot. Dominik Smolarek


Lista startowa i trasa BinckBank Tour 2017
Wyniki 3. etapu BinckBank Tour 2017

Po płaskiej jak deska trasie kolarze ścigali się w ramach trzeciego etapu BinckBank Tour. Liczący 185 kilometrów odcinek rozciągał się pomiędzy miejscowościami Brankenberge i Ardooie, z który zapowiadając sprinterką rozgrywkę na ostatnich metrach. Niezrażeni takim proroctwem harcownicy ochoczo skorzystali z możliwości zaprezentowania się w świetle kamer i uformowali odjazd dnia, w którym pracowali Frederik Backaert (Wanty-Groupe Gobert), Sander Cordeel (Veranda's Willems Crelan), Piet Allegaert (Sport Vlaanderen - Baloise) Kristijan Koren (Cannondale-Drapac) i Elmar Reinders (Roompot - Nederlandse Loterij).

Przewaga czołówki była skromna, skrupulatnie odmierzana przez peleton, który w stosownym momencie zaczął zwijać żyłkę i ostatecznie na 6 kilometrów przed metą skasował odjazd. Chwilę później na jednym z zakrętów, na nieco śliskiej od drobnego deszczu drodze upadło kilku zawodników, blokując jednocześnie drogę sporej części innych kolarzy. Tak oto doszło do sporej selekcji w kontekście finałowego sprintu.

Na ostatnich metrach równych sobie nie miał Peter Sagan (Bora-hansgrohe), który jako pierwszy przekroczył linię mety. Słowak odniósł drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznym BinckBank Tour, awansując jednocześnie na 3. pozycję w klasyfikacji generalnej. Po środowym etapie traci on zaledwie 5 sekund do lidera wyścigu Stephana Kunga (BMC Racing Team), a 1 sekundę przed nim klasyfikowany jest jeszcze jego teamowy kolega Maciej Bodnar.