pro-cycling.org
Vuelta a Espana: Contador z jedynką na plecach
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-08-09 22:10:39).

Organizatorzy hiszpańskiej Vuelty postanowili w szczególny sposób uczcić fakt, że Alberto Contador właśnie ich wyścig wybrał na swój ostatni start w zawodowej karierze. Hiszpan do rywalizacji przystąpi z numerem pierwszym.Fot. Trek-Segfredo


Niepisanym zwyczajem na kolarskich wyścigach jest przyznawanie "jedynki" zwycięzcy ostatniej rozegranej edycji danej imprezy lub - w przypadku jego nieobecności na liście startowej - jego ekipie. Gdyby organizatorzy Vuelta a Espana kierowali się tym zwyczajem w tym roku, to rzeczony numer przynależałby do zespołu Movistar, bowiem rok temu w Hiszpanii triumfował Nairo Quintana.

Szefowie Vuelty postanowili jednak odejść od tej tradycji i pierwszy numer startowy dedykowany został kończącemu zawodową karierę właśnie na rodzimym wyścigu Alberto Contadorowi. - Fakt, że Alberto zdecydował się zakończyć swoją zawodową karierę w Hiszpanii, właśnie na naszym wyścigu, to dla nas ogromny zaszczyt - przyznał dyrektor VaE Javier Guillen. - Jesteśmy głęboko poruszeni i wdzięczni za to, jaką postawę zawsze prezentował jako kolarz oraz za to, co pokazał właśnie tą decyzją. Alberto jest - i zawsze będzie - częścią kolarskiej historii zarówno w naszym kraju, jak i gdziekolwiek indziej.