pro-cycling.org
Majka liderem Bora-hansgrohe na Vueltę
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-09 22:14:04).

Ekipa Bora-hansgrohe ogłosiła nazwiska dziewięciu kolarzy którzy wystartują w wyścigu Vuelta a Espana. Liderem niemieckiej ekipy będzie Rafał Majka, którego celem będzie walka o czołową piątkę klasyfikacji generalnej.Fot. Bora-hansgrohe/ Stiehl Photography


Ostatni tegoroczny Wielki Tour będzie okazją dla Majki aby powalczyć o miejsce w czołowej piątce całego wyścigu. Pierwotnie taki cel Polak miał zamiar osiągnąć podczas Tour de France jednak kraksa podczas dziewiątego etapu zaprzepaściła te plany. W ramach przygotowań do Vuelty Majka wystartował w Tour de Pologne gdzie zajął drugie miejsce, tracąc do zwycięzcy zaledwie dwie sekundy.

O zwycięstwa etapowe mają z kolei powalczyć Patrick Konrad oraz Emanuel Buchmann, który Tour de France zakończył na wysokim 15. miejscu. Jednocześnie obaj podobnie jak Paweł Poljański, który również znalazł się w składzie na rozpoczynający się 19 sierpnia wyścig, mają być wsparciem dla Majki podczas górskich etapów. Podczas etapów sprinterskich swoich szans szukać ma Michael Schwarzmann.

- Uważam, że mamy dobrze zbilansowaną ekipę, aby wesprzeć Rafała ale także powalczyć o zwycięstwa na etapach. Rafał będzie naszym liderem który ma powalczyć o czołową piątkę. Chcemy też wygrać powalczyć o wygranie etapu i tu największe szanse mogą mieć Buchmann oraz Konrad - przyznał dyrektor ekipy Ralph Denk.

W składzie zabrakło miejsca dla Leopolda Koniga, który dopiero wraca do formy po długotrwałych problemach zdrowotnych. Czech ze względu na kontuzję kolana nie wystartował ani w Giro ani w Tourze dlatego planował wystartować w Hiszpanii. Niedawno stanął nawet na starcie Clasica Ciclista San Sebastiann, jednak szefostwo ekipy zdecydowało, że start w trzytygodniowym wyścigu mogłoby okazać się zbyt dużym obciążeniem i Czecha zabraknie na starcie w Nimes.

- Po długotrwałej kontuzji kolana Leo czuje się już lepiej. Ma już za sobą pierwszy start w San Sebastian, ale uważamy, że nie jest jeszcze gotowy na trzytygodniowy wyścig, gdzie obciążenia dla kolana mogłyby być zbyt duże. Dlatego aby nie podejmować ryzyka odnowienia się kontuzji zdecydowaliśmy, że nie wystartuje w Hiszpanii - powiedział lekarz zespołu, Jan-Niklas Droste.

Skład Bora-hansgrohe na Vuelta a Espana 2017: Cesare Benedetti (Ita), Emanuel Buchmann (Ger), Michael Kolar (Svk), Patrick Konrad (Aut), Rafał Majka (Pol), Christoph Pfingsten (Ger), Paweł Poljański (Pol), Andreas Schillinger (Ger), Michael Schwarzmann (Ger).