pro-cycling.org
Tour of Utah zabiega o zmianę terminu
napisał: Mateusz Pikos (2017-08-10 00:46:25).

Organizatorzy amerykańskiej tygodniówki rangi 2.HC złożyli do Międzynarodowej Unii Kolarskiej wniosek o zmianę terminu rozgrywania ich wyścigu, począwszy od przyszłorocznej jego edycji.

- Postanowiliśmy przenieść wyścig na termin 6-13 sierpnia - powiedział podczas konferencji podsumowującej ubiegłotygodniową imprezę dyrektor wykonawczy Jen Anders, choć nie pokusił się on o wyjaśnienie powodów takiej decyzji. Przypuszczać można jednak, że problemem jest kolidowanie terminu wyścigu z festiwalem organizowanym w Park City, który w tym roku utrudnił organizację etapu w tym górskim kurorcie. Królewski odcinek, który rozegrano 5 sierpnia został skrócony niespełna 100 kilometrów i nie prowadził przez Przełęcz Guradsmana jak w poprzednich latach.

Zmianie uległa także trasa ostatniego etapu. Start przeniesiono z Park City do Salt Lake City, gdzie kolarze rywalizowali na rundach. W poprzednich latach ostatni dzień kolarze spędzali w wysokich górach, a co za tym idzie walka o końcowe zwycięstwo trawiła do momentu przekroczenia linii mety całego wyścigu.

Innym powodem chęci zmiany terminu wyścigu jest coraz słabsze zainteresowanie ekip najwyższego szczebla przyjazdem do Utah. W tym roku był to jeden zespół, podczas gdy jeszcze przed trzema laty na krok ten zdecydowało się sześć teamów klasy WorldTour.