pro-cycling.org
Formolo do Bory, Villella w Astanie
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-10 14:40:04).

Davide Formolo oraz Davide Villela opuszczą po sezonie ekipę Cannondale-Drapac. Formolo zasili barwy ekipy Bora-hansgrohe natomiast Villela dołączy do Astany.Fot. Cannondale-Drapac


24-latek opuszcza ekipę Cannondale po czterech latach. Utalentowany Włoch, który pokazał potencjał walki w dużych wyścigach kończąc w czołowej dziesiątce Vuelta a Espana 2016 czy tegoroczne Giro. W niemieckiej ekipie Formolo ma skupić się na walce podczas Wielkich Tourów oraz ardeńskich klasyków.

- Decyzja o opuszczeniu poprzedniej ekipy nie była dla mnie łatwa. To był świetny okres i razem osiągnęliśmy wiele dobrych wyników. Jednak tempo w jakim w WorldTourze rozwija się ekipa Bory jest niesamowite i to mnie przekonało. Jestem zachwycony możliwością podjęcia nowego wyzwania w swojej karierze - powiedział Formolo.

Oprócz ogłoszenia trzeciego transferu, Bora-hansgrohe poinformowała, że kontrakty na kolejny sezon przedłużyli: Sam Bennett, Christoph Pfingsten, Michael Schwarzmann oraz Rüdiger Selig.

- Z dumą witamy Davide w Bora-hansgrohe. Jest to utalentowany zawodnik o którym mówi się, że może być nowym Ivanem Basso. Dla nas będzie ważnym wzmocnieniem na Wielkie Toury oraz ardeńskie klasyki. Już kiedy był bardzo młody osiągał imponujące wyniki, a teraz nasza rola jest w tym aby pomóc mu zrobić kolejny krok w karierze - przyznał Ralph Denk, dyrektor Bora-hansgrohe. - Bardzo ważne było dla mnie aby przedłużyć umowę z Samem Bennettem, który zwycięstwem etapowym podczas Paryż-Nicea udowodnił, że ma potencjał aby stać się jednym z najszybszych sprinterów oraz z Rudigerem Seligiem, będącym ważnym pomocnikiem dla naszych liderów - stwierdził Denk.

Amerykańską ekipę opuści także Davide Villella, który podobnie jak Formolo spędził w niej ostatnie cztery sezony. Włoch na kolejne dwa sezony związał się z ekipą Astany. Do największych dotychczasowych sukcesów 26-latka można zaliczyć piąte miejsce w Il Lomabardia 2016 czy zwycięstwo w Japan Cup 2016.

- Po czterech sezonach w jednej ekipie poczułem, że aby móc nadal się rozwijać muszę zmienić ekipę. W zespole Astany do której przechodzę widzę szansę do rozwoju. Astana jest zespołem, który zawsze walczy o najwyższe cele i cieszę się, że w przyszłym sezonie stanę się częścią tego projektu. Chciałbym podziękować też ekipie Cannondale-Drapac za wspólnie spędzone cztery i pół roku - powiedział Villella.