pro-cycling.org
BinckBank Tour: 4. etap dla Edwarda Theunsa
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-08-10 17:48:47).

Edward Theuns z Trek Segafredo wygrał sprinterski finisz wieńczący 4. etap BinckBank Tour. Liderem wyścigu pozostał Stephan Kung z BMC, który ma 4 sekundy przewagi nad Maciejem Bodnarem z Bora-hansgrohe.Fot. Trek-Segafredo


Lista startowa i trasa BinckBank Tour 2017
Wyniki 4. etapu BinckBank Tour 2017

Zarówno start, jak i meta 4. etapu BinckBank Tour, znanego wcześniej pod nazwą Eneco Tour, wyznaczone zostały w Lanaken. Niezbyt wymagająca pod względem profilu trasa liczyła sobie zaś niespełna 155 kilometrów. Peleton od startu kręcił aktywnie, ale i nerwowo, co utrudniło zawiązanie się ucieczki. Ta na czele pojawiła się dopiero po przejechaniu blisko 40 kilometrów, a w jej składzie obecni byli Andre Greipel (Lotto Soudal), Nils Politt (Katusha-Alpecin) i Pim Ligthart (Roompot - Nederlandse Loterij).

Podobnie jak w poprzednich dniach, także tym razem harcownicy nie mogli jednak liczyć na dobroć peletonu, który utrzymywał odjazd na niewielki dystans i w stosownym dla siebie czasie skasował akcję, by w finale o triumf ponownie mogli walczyć najszybsi zawodnicy w wyścigu.

Plany peletonu pokrzyżować próbował w końcówce jeszcze Yves Lampaert (Quick-Step Floors), podejmując się solowego atak. Belg miał już metę niemalże w zasięgu koła, ale na ostatnich metrach sprinterzy go doszli. W zaciętym boju na łokcie najlepiej spisał się tym razem Edward Theuns (Trek-Segafredo), pokonując na linii Marko Kumpa (UAE Team Emirates), Tima Merliera (Verandas Willems-Crelan) i Petera Sagana (Bora-hansgrohe). Liderem klasyfikacji generalnej wyścigu pozostał Stephan Kung (BMC Racing Team).