pro-cycling.org
Kryzys Andre Greipela
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-10 19:43:41).

Jeden z najszybszych i najbardziej doświadczonych sprinterów w peletonie, Andre Greipel przeżywa kryzys. Kolarz Lotto Soudal przyznaje, że stracił instynkt potrzebny w końcówkach etapów.Fot. Lotto Soudal/ Photo News


35-latek rozpoczął sezon zgodnie z planem, odnosząc kilka zwycięstw. W maju Greipel sięgnął po zwycięstwo na drugim etapie Giro d'Italia, jednak od tamtej pory licznik zwycięstw się zatrzymał. Podczas Tour de France Niemiec czterokrotnie kończył etapy w czołowej trójce jednak zabrakło najważniejszego czyli etapowego triumfu. Czarę goryczy przelały jednak ostatnie starty w klasyku w Londynie oraz w trwającym wyścig BinckBank Tour. Podczas środowego etapu Greipel jeszcze 400 metrów przed metą znajdował się na bardzo dobrej pozycji jednak ostatecznie nie był w stanie nawiązać walki ze zwycięzcą etapu Peterem Saganem.

- Jak widać zespół wciąż wierzy we mnie, ale to wygląda tak jakbym stracił wszystkie instynkty potrzebne do podejmowania właściwych decyzji. 400 metrów przed metą znajdowałem się na czwartej pozycji,a na koniec nawet nie byłem w stanie wykonać sprintu. Całkowicie straciłem instynkt. Nie jest to najlepszy czas w mojej kolarskiej karierze. Co mogę z tym zrobić? - przyznał wyraźnie rozczarowany Niemiec.

Mimo gorszego okresu, zaufania do Greipela nie tracą dyrektorzy ekipy Lotto Soudal. Marc Sergeant zdaje sobie sprawę, że słabsze wyniki mogą wynikać też z tego, że Greipel nie przepada za finiszami w trudnych warunkach pogodowych.

- To frustrujące dla nas, ale szczególnie dla niego samego. Ostatnio to wszystko nie działa tak jak powinno. Andre jednak sam będzie musiał przełączyć się na właściwy tryb - powiedział Marc Sergeant.

Powrotu do dawnej formy Greipel będzie szukał podczas kolejnych startów m.in. Cyclassic Hamburg oraz Tour of Britain.