pro-cycling.org
Barguil i Kelderman liderami Sunweb na Vueltę
napisał: Mateusz Pikos (2017-08-11 16:02:40).

Skład jaki został oddelegowany na hiszpańską Vueltę przez niemiecki zespół to bardzo ciekawe połączenie młodości i doświadczenia. Poza dobrze znanymi Warrenem Barguilem i Wilco Keldermanem, którzy mają poprowadzić zespół, w składzie znajdziemy aż pięciu debiutantów w trzytygodniowym wyścigu.

Chris Hamilton, Søren Kragh Andersen, Lennard Hofstede, Lennard Kämna i Sam Oomen – to właśnie ta piątka stanie po raz pierwszy na starcie wyścigu określanego mianem Grand Touru. Skład uzupełnią Chad Haga i Johannes Fröhlinger oraz wcześniej wspomniana dwójka liderów.

Zwycięzca setnej edycji Giro d’Italia Tom Dumoulin, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, odpuścił start w Vuelcie. Zabieg ten ma umożliwić Holendrowi odpowiednie przygotowanie do startu w czasówce podczas mistrzostw świata w Bergen.

Z kolei zwycięzca klasyfikacji na najaktywniejszego zawodnika Wielkiej Pętli Michael Matthews zrezygnował z występów na hiszpańskich szosach na rzecz startu w kanadyjskich klasykach. Taki plan ma należycie przygotować Australijczyka do walki o medale w wyścigu ze startu wspólnego podczas światowego czempionatu.

- Zespół zakończył właśnie epizod przygotowań składający się z połączenia wyścigów i treningów na wysokości i jest on bardzo zmotywowany na ten start. Czeka nas analiza istotniejszych fragmentów trasy, ma to pomóc w przygotowaniu planu umożliwiającego wykorzystanie naszych mocnych stron i osiągnięcie jak najlepszego wyniku w generalce - wyjaśnił Marc Reef, jeden z trenerów Sunweb.

Zadaniem Keldermana będzie zakończenie wyścigu w Madrycie na jak najwyższej pozycji. Holender stanął na starcie tegorocznego Giro, gdzie miał pełnić funkcję ostatniego pomocnika Dumoulina w wysokich górach. Swój występ zakończył jednak na 9. etapie. Tym razem 26-latek będzie mógł pojechać na własną rękę.

Barguil ściga się od rozpoczęcia Tour de France. Łupem Bretończyka padła koszulka w grochy i dwa etapy rodzimego wyścigu. Ponadto zmagania w wyścigu zakończył zamykając pierwszą dziesiątkę generalki. Tuż po zakończeniu Wielkiej Pętli stanął jeszcze na starcie Clasica San Sebastian, podczas którego wykręcił 13. lokatę.

-To dobre połączenie doświadczonych kolarzy z młodymi talentami- powiedział Reef. -Chcemy zobaczyć jak nasi młodsi zawodnicy zniosą trzytygodniowy wyścig i dać im okazję do nauki od tych bardziej doświadczonych, bez żadnej presji na wynik.