pro-cycling.org
BinckBank Tour: Tim Wellens wygrywa w Houffaize
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-08-12 18:06:34).

Tim Wellens (Lotto Soudal) sięgnął po zwycięstwo na szóstym etapie BinckBank Tour, pokonując na mecie Toma Dumoulina (Team Sunweb), który z kolei objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu na dzień przed jego zakończeniem.Fot. Agnieszka Małgorzata Torba/Młoda Photography


Lista startowa i trasa BinckBank Tour 2017
Wyniki 6. etapu BinckBank Tour 2017

Nieco ponad 200 kilometrów przyszło pokonać dziś zawodnikom rywalizującym w BinckBank Tour. Na trasie wiodącej z Riemst do Houffaize na kolarzy czekało sporo podjazdów, typowych holenderskich bergów po kilka kilometrów długości i całkiem solidnych stromiznach. Ścigania nie ułatwiała aura - przez cały dzień lało jak z cebra, a i temperatura nie zachęcała do kręcenia na rowerze.

W odjazd dnia załapali się tym razem Tony Martin (Katusha-Alpecin), Tao Geoghegan Hart (Team Sky), Dylan van Baarle (Cannondale-Drapac), Rory Sutherland (Movistar), Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale) i Pieter Weening (Roompot - Nederlandse Loterij), którzy uzyskali mniej więcej 5 minut przewagi nad peletonem.

Przez dużą część etapu sytuacja znacząco się nie zmieniała, jednak w końcu grupa zasadnicza odrobiła stratę, kończąc akcję na 30 kilometrów przed metą. To stanowiło ogromną zachętę dla pozostałych harcowników do podjęcia się kolejnych prób ataków. Po serii skoków i wzroście tempa jazdy na czele uformowała się mniej więcej 20-osobowa grupa w składzie której obecni byli m.in. Tim Wellens (Lotto Soudal), Peter Sagan (Bora-hansgrohe), Tom Dumoulin (Team Sunweb) i Greg van Avermaet (BMC Racing Team). Jak się później okazało, była to akcja "na metę".

Kolejnych prób odjazdów nie brakowało, ale żadna z solowych prób nie przynosiła efektu. Ostatecznie jako pierwszy na mecie zameldował się Wellens, który zdecydowanie najmocniej pracował w całym odjeździe. Tuż za nim kreskę przekroczył zaś Dumoulin, przejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej BinckBank Tour.