pro-cycling.org
Arctic Race: August Jensen wygrywa 3. etap
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-08-12 18:45:32).

Sobotni etap Arctic Race of Norway padł łupem Augusta Jensena (Team Coop), który o milimetry wyprzedził na mecie lidera klasyfikacji generalnej Dylana Teunsa (BMC Racing Team). Na 10. pozycji finiszował Jakub Kaczmarek z CCC Sprandi Polkowice.Fot. ASO


Wyniki 2. etapu Arctic Race of Norway 2017

W sobotnie popołudnie kolarze kontynuowali rywalizację na północy Norwegii, po szosach biegnących wzdłuż malowniczych fiordów. Do pokonania mieli ponad 185 kilometrów wiodących z Lyngseidet do Finnvikdalen. Pogoda sprzyjała, a i trasa wybitnie trudna nie była. Właściwie największe wyzwanie czekało na kolarzy już na sam koniec dnia, bowiem do mety prowadził 5-kilometry podjazd o średnim nachyleniu blisko 5%. On też wyłonić miał zwycięzcę etapowego.

Adrien Petit (Direct Energie), Bernhard Eisel (Team Dimension Data), Truls Korsaeth (Astana Pro Team), Ole Andre Austevoll (Team Coop), Boris Vallee (Fortuneo - Oscaro), Sebastien Delfosse (WB Veranclassic Aqua Protect), Daniel Diaz (Delko Marseille Provence KTM) oraz Hugo Hofstetter (Cofidis) - to zawdonicy, którzy uformowali dziś główną ucieczkę, utrzymującą się na czele przez większość dystansu. Współpraca jednak średnio się kleiła, bowiem mało chętny do wysiłku był kolarz Astany, który doprowadził ostatecznie do rozłamu w czołówce.

Niezależnie jednak od ambitnej postawy pozostałych uciekinierów, peleton i tak zakończył ich akcję przed finałowym podjazdem. Podczas wspinaczki do mety bardzo wysoko jechał Jakub Kaczmarek z CCC Sprandi Polkowice, jednak sił starczyło mu na zajęcie jedynie 10. miejsca na etapie. W końcówce podjazdy mocno depnął lider wyścigu Dylan Teuns (BMC Racing Team), jednak na kresce o milimetry przegrał z Augustem Jensenem (Team Coop), który sięgnął po etapowe zwycięstwo - bez wątpienia najważniejsze w swojej dotychczasowej karierze. Mimo przegranej Teuns utrzymał prowadzenie w wyścigu.